S novinkou přišel aktuálně šestý golfista světa Bubba Watson ve spolupráci se svými sponzory. Má to však jeden háček. Stylové vznášedlo vzniklo pouze v rámci oslavy návratu golfu na olympijské hry. Watson totiž bude svou vlast reprezentovat v Riu.

Masové nahrazení golfových vozítek létajícími stroji se tak s největší pravděpodobností nechystá. Ostatně lze si jen těžko představit, jak by se třeba hráč pekelně se soustředící na patování nenechal vyrušit jetpackem, který by mu najednou prosvištěl nad hlavou. Na druhou stranu, ve světě není o bláznivé nápady nouze, a tak není vyloučené, že se golfový jetpack někde přece jen objeví.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Takhle řádil Bubba Watson se vznášedlem. Zdroj: Reuters/Bubba Watson and Oakley.

Pokud vám přijde tahle záležitost povědomá, tak máte dobrou paměť. Watson totiž už jedno bláznivé golfové vozítko představil. Bylo to před třemi lety, kdy se proháněl po hřišti ve vznášedle. [celá zpráva]

Jetpack poháněný 200koňovým motorem vytvořila novozélandská společnost Martin Aircraft. Založila ho na svém modelu P12 a doplnila ho o prostor na golfové hole a další vybavení. Cena stroje není známa, agentura Reuters však píše, že by se měla pohybovat kolem 200 tisíc dolarů (necelých pět miliónů korun).