U silnice ve Křtinách je ale ve směru na Adamov nutná opatrnost. Řidiče totiž může zaskočit výtvor neznámého vtipálka. Jde o kupku sena, z níž trčí zadní část bicyklu a dvě nohy v pestrých punčocháčích.

S dílkem si dal jeho tvůrce práci. Nohy jsou z figuríny a nescházejí na nich tenisky. Vše vypadá tak, jako by před chviličkou nějaká mladá cyklistka nezvládla řízení svého jízdního kola a skončila v kupce sena. Policie z tohoto úsměvného výtvoru rozhodně není nadšena.

„Jakékoli předměty u silnice, které poutají pozornost řidiče, nejsou dobré. Má se plně věnovat řízení. Za nás bychom přivítali odstranění bicyklu i figuríny,“ řekl Právu mluvčí policie Andrea Cejnková. Zdůraznila, že tvůrci výjevu by mohlo hrozit přestupkové řízení a pokuta.

Mají smysl pro humor

Obyvatelé jižní Moravy mají bezesporu smysl pro humor. Mnozí obyvatelé Slavkova u Brna mají ještě v živé paměti tamní Gang sněhových penisů. Řádil v zimě po nocích, kdy ve městě stavěl ze sněhu až dvoumetrová pánská přirození, která pak bourali strážníci.

O likvidaci gangu se před lety nepostarali strážci zákona, ale počasí. Sněhu je totiž na jižní Moravě tak málo, že tyto velmi realistické výtvory prostě není z čeho stavět.