„Na naší kandidátce nejsou kvóty. Mezi kandidáty máme jen jednu ženu, Darth Alexandrovnu Vader,“ uvedla mluvčí bloku. Další Darth Vader kandiduje na starostu Charkova.

Není to poprvé, co se vesmírní padouši a hrdinové snaží ovládnout Ukrajinu, ale až dosud byli neúspěšní. Loni v parlamentních volbách kandidovalo - vesměs za Internetovou stranu Ukrajiny - 16 Darth Vaderů, ale žádný se nakonec neprosadil. Jednomu z nich volební komise ani nevydala hlasovací lístek, protože odmítal sejmout helmu a ukázat tvář.

V prezidentských volbách zkoušela Internetová strana zaregistrovat svého kandidáta, který sliboval „zvýšit platy na vesmírnou úroveň“ v rámci programu „bezedný rozpočet“, přenést havarovanou jadernou elektrárnu v Černobylu o 60 kilometrů dál od Kyjeva a uzákonit sithský jazyk jako druhou úřední řeč. Ale ústřední volební komise tuto kandidaturu zamítla pro formální vady.

V Oděse se první kandidát jménem Darth Vader objevil na podzim 2011 a v duelu o křeslo starosty skončil pátý se skoro čtyřmi procenty hlasů. Loni v Kyjevě Darth Vader dostal dvě procenta, což ovšem na výhru nad šampionem v boxu Vitalijem Kličkem nestačilo.