Na trasu dlouhou 5425 kilometrů z New Yorku do San Franciska se Popeová, žijící v britském Walesu, vydala loni v říjnu. Po dobu této cesty je jejím domovem téměř třímetrový obytný vozík, který táhne za sebou. Osmašedesátiletá běžkyně zdolá v průměru 16 kilometrů denně. Volna měla doposud minimum.

Její běh není pouhou snahou o úctyhodný sportovní výkon. Má být motivací pro nemocné trpící rakovinou a jejich rodiny, aby bojovali a nevzdávali se. Popeová se snaží šířit povědomí o této zákeřné nemoci od doby, kdy v roce 2002 zemřel její manžel Clive na rakovinu prostaty. Jejich manželství trvalo přes 20 let.

Popeová se se ztrátou manžela vyrovnala statečně. Zármutek se proměnil v úsilí pomoci ostatním a v motivaci lidí, aby se těžkými životními situacemi nenechali položit na lopatky. Sílu, kterou v sobě člověk dokáže nalézt, demonstruje obdivuhodnými sportovními výkony i tím, že se na své cestě setkává s pacienty, kteří prošli rakovinou a s jejich blízkými. Právě poznávání různých lidí ji prý baví nejvíce.

Odhodlaná šedesátnice má za sebou už vícero dobrodružství. V minulosti se například sama plavila z Velké Británie do Spojených států. Podnikla také běh kolem světa, během něhož na Aljašce bojovala s omrzlinami a na Sibiři se setkala s vlky a medvědy. Díky své životní filozofii si však Popeová každý krok svých cest užívá.