Výbuch, který se odehrál v době oběda, zaznamenala bezpečnostní kamera z nedalekého obchodu. Na záznamu je vidět, jak kolem poklopů nejdřív projdou rodiče, aniž by se cokoliv dělo. Vzápětí však, dívce téměř pod nohama, víka vylétnou do vzduchu.

Majitel obchodu Masood Mushtaq přivolaným hasičům popsal, že uslyšel ohlušující ránu. Pak vyběhl ven a uviděl rodinu vzpamatovávající se z šoku na chodníku. „Pár tam byl s holčičkou, která brečela. Muž ji hladil po tváři, aby ji uklidnil,“ sdělil.

Výbuch zřejmě způsobilo nahromadění výbušných plynů v šachtě. „Dva poklopy od kanálu se uvolnily a na chodníku zůstala metr hluboká díra. Naštěstí nebyl nikdo z rodiny, která tam procházela, zraněn,“ prohlásil mluvčí hasičské a záchranné služby ve West Midlands.

Po výbuchu kanálu vyletěl chlapec do vzduchu

Případ v Birminghamu však mohl skončit mnohem tragičtěji, podobně jako ten, co se stal v první půlce ledna v čínském městě Chöch chot.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Výbuch kanálu vymrštil devítiletého chlapce do vzduchu

Devítiletý chlapec si tam hrál s kamarády na ulici s bouchacími kuličkami, které zřejmě iniciovaly explozi unikajícího plynu nahromaděného v kanalizaci. Tlaková vlna dítě vymrštila do desetimetrové výšky. Chlapec utrpěl vážné poranění hlavy a mnohačetné zlomeniny.