Oblíbenost čísla sedm má kulturní i mystické důvody. Sedm je číslo užívané odpradávna mágy. Také křesťanská Bible na něm staví. Podle Starého zákona Bůh stvořil Zemi a život na ní včetně člověka za sedm dní. V této knize knih se také hovoří o sedmi morových ranách či sedmi smrtelných hříších.

Sedm je dní v týdnu a čtyřikrát sedm dní tvoří cyklus oběhu Měsíce kolem Země i kolem vlastní osy. Sedmička však není jen mystickým číslem pro křesťanství, významná byla už u Sumerů a Egypťanů, asijských národů či domorodců na Novém Zélandu a v Austrálii.

„Abych byl upřímný, jen stěží to může člověka šokovat,“ přiznal britský matematik Alex Bellos, jenž na svém blogu po nejoblíbenějším čísle planety pátral. „Lidé mají nejsilnější emocionální reakci v souvislosti s číslem sedm, a to po celou lidskou historii na celé Zemi,“ dodává Bellos v rozhovoru pro australský server News.

V anketě vyhrála sedmička, na druhém místě skončila trojka a na třetím osmička. Tu volí především Číňané, pro něž je osmička slovem označujícím prosperitu. Také proto olympiáda v Pekingu začala 8. 8. 2008 v osm večer. Třináctka skončila na šesté pozici, což znamená, že ne všichni ji považují za smolné číslo, pro řadu lidí je symbolem štěstí.