Jacksonová se pohřešovala od půlky července. Bylo to zhruba v době, kdy záchranka odvezla do nemocnice ženu, kterou kolemjdoucí nalezl v bezvědomí na ulici ve Filadelfii. Ta zemřela 20. července na mrtvici.

Syn Jacksonové neznámou ženu podle agentury AP chybně identifikoval na základě fotografií jako svou matku. Stejně tak učinil i sociální pracovník ze zdravotnického zařízení, ve kterém se 50letá Američanka léčila s psychickými a drogovými problémy. Nic tak nebránilo ženině pohřbu, ovšem pod jménem Sharolyn Jacksonové.

Pravý vlastník této identity se ale objevil 16. srpna, tedy 13 dní po pohřbu, v jedné filadelfské nemocnici, jak v pátek informovala americká média. Policie Jacksonovou identifikovala na základě otisků prstů. Poté pro ni přijel její syn a tentokrát ji okamžitě poznal.

Chtějí exhumovat tělo pohřbené ženy

„Standardem u identifikace těl je vizuální potvrzení členem rodiny,“ řekl serveru Huffington Post mluvčí filadelfského odboru zdravotnictví James Garrow. „Pokud někdo z rodiny přijde a řekne ‚To je moje máma,‘ tak nám to většinou stačí,“ dodal pro AP.

„Byla tam silná podoba, opravdu silná podoba. Ta žena se tolik podobala Sharol, že by to mohly být sestry,“ uvedla v rozhovoru pro AP matka Jacksonové Carrie Minneyová. „Jsem stále radostí bez sebe. Ale musím to trochu mírnit, protože někdo další je mrtvý. Nevíme, kdo to je, a trápí mě, že v tom hrobě leží něčí dcera,“ dodala 69letá Američanka.

Úřady teď pracují na povolení k exhumaci těla nesprávně pohřbené ženy v naději, že se jim podaří zjistit její identitu.