Wilson narazil do dveří se svým pickupem v asi 30kilometrové rychlosti. Policie se ho zeptala, proč si myslel, že je to dobrý nápad. Mladý muž se ohradil proti tvrzení o dobrém nápadu a dodal: „Myslím, že jsem se tak trochu zbláznil.“

Policie popsala Wilsona jako silně omámeného. Při zatýkání měl zarudlé oči a jeho tělo se nekontrolovatelně chvělo. Dechová zkouška neprokázala přítomnost alkoholu. Mladík tvrdil, že si nevzal žádné léky a nepožil ani houbičky, které měl ve voze. Přiznal se pouze ke kouření marihuany, jak informoval deník Fairbanks Daily News-Miner.

Drogy byly z jeho obvinění prozatím vynechány, Wilson tedy v tuto chvíli čelí obžalobě z řízení pod vlivem návykových látek, poškození cizí věci a napadení. Podle některých tvrzení totiž obtěžoval návštěvníky obchodního centra.

Mladík po sdělení obvinění nejprve s širokým úsměvem odmítl právního zástupce, ale když mu soudce vysvětlil závažnost jeho činů, raději svůj postoj změnil. Soudce mu stanovil kauci ve výši 10 000 dolarů (asi 190 000 korun).