Policisté odhalující podivné transakce na bankovních kartách měli nejprve podezření, že na bankovní kartě muže došlo k nějakým nekalým transakcím, realita však byla o mnoho méně dobrodružná. Peníze totiž mizely kvůli aktivitě malého chlapce, který procházel jednotlivými úrovněmi hry ve snaze postavit se temnému monstru.

Will si mohl kupovat libovolně bonusové vybavení a jídlo pro své příšerky, protože jeho dědeček měl v přístroji automaticky nastavené heslo pro iTunes. Malý hoch tímto způsobem často utratil najednou až 70 liber (2200 korun). O tom však neměla jeho rodina dlouhou dobu ani potuchy.

Na chlapcovu drahou aktivitu se přišlo až ve chvíli, kdy jeho babička chtěla použít v místním supermarketu při placení kartu svého muže, ta byla však zamítnuta.

Apple rodině peníze vrátil

Chlapcův dědeček prý o vzniklé situaci napsal do společnosti Apple, která souhlasila s vrácením peněz, které chlapec bez dovolení rodičů a prarodičů utratil.

Jediný nespokojený je tak nyní Malý Will. A nespokojený je asi velmi slabé slovo.

"Byl opravdu neskutečně naštvaný, když jsme mu hru zakázali dále hrát. Dostal se prý do úrovně 26 a už velmi brzy se měl postavit temnému monstru," dodala chlapcova 32letá matka Nicola.