„Policie bude v pátek a v sobotu zajišťovat doprovod účastníků srazu s policejními motocykly. Spanilá jízda bude probíhat za běžného provozu,“ uvedla mluvčí krajské policie Lenka Burýšková.

Motorkáři vyrazí v pátek v 11 hodin z Rozkoše a zamíří do muzea pevnosti Dobrošov (12-14 hodin). Večer pojedou do Nového Města nad Metují, zde budou od 20 hodin zhruba půl hodiny.

Účastníci loňského setkání motorkářů zavítali také do areálu barokního hospitalu v Kuksu.

Zatímco loni účastníci sjezdu pyšně předváděli své stroje u Kuksu, letos zamíří na Náchodsko.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

„V sobotu pokračuje spanilá jízda výpravou do Hradce Králové, kam by měli účastníci dorazit ve 12 hodin na Velké náměstí. Zpět do kempu vyjedou v 15 hodin,“ doplnila Burýšková a poprosila všechny ostatní účastníky silničního provozu, aby byli při setkání s účastníky srazu ohleduplní.

Policisté v Královéhradeckém kraji ale nebudou během prodlouženého víkendu dohlížet pouze na motorkáře. V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce se zaměří na dodržování stanovené rychlosti a způsobu jízdy zejména na hlavních tazích regionem (dálnice D11, ale i další silnice I a II. třídy).

Účastníci loňského setkání motorkářů zavítali také do areálu barokního hospitalu v Kuksu.

Stroje Honda Goldwing jsou silné a luxusní motorky. Jejich majitelé je budou stejně jako loni ukazovat při spanilé jízdě.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

„Zaměříme se zejména na turisticky významné oblasti a na riziková místa, tedy ta s větším výskytem dopravních nehod. Například silnice I/11 na Chlumec nad Cidlinou, I/33 na Náchod nebo I/35 na Jičín),“ potvrdila mluvčí Burýšková.