Podle Hudsonové její jinak rozkošný pes projevoval podivný vztah k čistidlům a různým sprejům už od té doby, kdy ho jako dvouměsíční štěně adoptovala od chovatele v Tulse v Oklahomě.

„Když byl menší, křičela jsem na něj, ať se vrátí. On mě ale ignoroval. Pak jsem ale popadla plechovku lysolu, stříkla s ním a on okamžitě přiběhl,“ uvedla podle deníku Daily Mail v telefonickém rozhovoru Hudsonová.

Aby tuto Yogiho nevraživost vůči mycím prostředkům odstranila a odnaučila Yogiho dalším psím zlozvykům, souhlasila tedy s natáčením epizody nové internetové série televize Pet Collective, ve kterém odborníci radí, jak usměrnit „zkažené“ mazlíčky.

Výbuch nikoho nezranil

A právě v rámci natáčení se stala nehoda, jejíž celý záznam se objevil na internetu až v tomto týdnu. Hudsonová otevřela kuchyňskou skříňku pod umyvadlem, aby se Yogi před kamerami předvedl v akci. Nezklamal očekávání a vrhl se mezi prostředky. Vzápětí už měl zuby v plechovce, ze které se do všech stran rozstříkla černá barva.

Překvapená Hudsonová Yogiho popadla a odvedla do koupelny, aby ho mohla od nánosů černé barvy osprchovat. Kameraman ale nepřestal natáčet. Najednou se ozvala rána a z kuchyně vyšlehly plameny. Aerosol z prokousnuté plechovky se vznítil v kontaktu se zapnutou troubou.

Hudsonová popsala, že explozi pocítila až v koupelně. Rána prý zněla jako výbuch bomby nebo jako zemětřesení. Pomocný režisér Kevin Toomey si zase zprvu myslel, že v plamenech skončí celý byt. Naštěstí se ale mýlil. Navíc se nikomu nic nestalo. Na místo dorazili hasiči a dostali situaci pod kontrolu.

Nic se nezměnilo

„Byl naprosto šťastný. Nemyslím si, že si byl vědom toho, že vyhodil do povětří mou kuchyň. I po natáčení ale Yogi stále nesnáší čistící přípravky. Vůbec nic se nezměnilo, ani jsem to ale nečekala,“ dodala Yogiho panička, která si ale z výbušné příhody ponaučení vzala. Do skříňky pod dřezem už čisticí prostředky nedává.