Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Změnit práci chce nejvíce lidí za posledních 12 let

Změnit práci chce nyní v Česku nejvíce lidí za posledních 12 let. O odchodu ze současného zaměstnání uvažuje 19 procent Čechů, nepřemýšlí o tom 71 procent, což je nejméně od roku 2005. Zbylá desetina neví, zda má o odchodu ze současného zaměstnání uvažovat. Vyplývá to z až nyní zveřejněného červnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Změnit práci chce nejvíce lidí za posledních 12 let

Lidé se podle výsledků průzkumu málo bojí ztráty práce. Se svým zaměstnáním jsou spokojeny tři pětiny lidí, mzda se ale zdá dostatečně vysoká jen třetině.

V červnu 2015 změnu práce zvažovalo 13 procent lidí, nepřemýšlelo o tom 83 procent. Nejčastěji o odchodu ze současného zaměstnání uvažují mladí lidé do 29 let, kterých je třetina. I když je pravda, že doba, kterou stráví u jednoho zaměstnavatele, se obecně prodlužuje. [celá zpráva]

Největší strach ze ztráty práce byl v roce 2005

Ztráty práce se nyní obává 13 procent lidí, jako nepravděpodobné to vidí víc než polovina. „Aktuální výsledek je dosud nejlepší za celou dobu sledování, tedy od roku 2004,“ uvedlo CVVM.

Ztrátu zaměstnání nyní považuje za pravděpodobnou o 26 % méně lidí než v roce 2005, kdy to bylo nejvíce.

„Nízké obavy ekonomicky aktivních českých občanů korespondují také s postoji české veřejnosti k nezaměstnanosti, kterou za vysokou považují čeští občané mnohem méně často než v minulosti,“ doplnili autoři průzkumu.

V průzkumu mezi 5. a 18. červnem bylo dotazováno 983 lidí ve věku od 15 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků