Hlavní obsah
Míša Hořejší se svými polštáři inspirovanými přírodou. Foto: Miroslav Sova

Vždy je čas splnit si svůj sen a změnit profesi

Vyučila se krejčovou, pak vystudovala na vysoké škole ekologii a biologii, jako eventmanažerka organizovala akce pro velké skupiny lidí a dokonce se věnuje zdravému životnímu stylu. Dnes ale především zařizuje interiéry.

Míša Hořejší se svými polštáři inspirovanými přírodou. Foto: Miroslav Sova
Vždy je čas splnit si svůj sen a změnit profesi

„Být interiérová designérka byl můj sen od malička. Tak jsem se přihlásila ještě na roční studium designu,“ říká Michaela Hořejší (35), která pochází z Domažlic a dnes žije v Praze a už se může pochlubit několika interiérovými realizacemi.

Návrat k přírodě

„Zákazníci byli z Prahy, Poděbrad, Tábora i z Valašského Meziříčí. Vybavovala jsem jídelny, obývací i dětské pokoje, kde dnes hodně frčí pirátské motivy,“ říká Michaela s tím, že řemeslníci už u nás dokážou odvést velmi kvalitní práci, někdy jsou ale až příliš kreativní. Dnes má Míša v nabídce své firmy Natureza.cz i drobnější kousky zkrášlující příbytky. Na odbyt jdou dobře její polštáře s přírodními motivy.

Na počátku byla vize

„Všechno začalo mou vizí, že udělám přes celou stěnu závěsy potištěné drobnými pavučinkami. Pod stropem upevněné LED žárovky by vytvořily světlo, které by vše krásně prosvítilo a po závěsech jemně klouzalo. Přála jsem si je někomu udělat, ale na takový nápad musí být klient, který to opravdu chce. Jde o velmi drahou věc,“ vypráví a hned dodává, že přírodu tak dostala alespoň na polštáře. Vše je unikátní – od motivů až po látku, z níž jsou polštáře udělané.

Pochopení našla až v Anglii

„Na internetu jsem sice našla fotky, jež se mi líbily, ale s jejich autory se nedalo vůbec komunikovat. Tak jsem zvolila opačnou metodu a hledala jsem někoho, kdo vyplní mé nápady.“ Díky tomu, že drobná designérka pracovala i v Anglii, našla si spolupracovníka v této zemi. „Viděla jsem ho jednou, jinak pracujeme on-line na počítači. Já mu napíšu, co bych chtěla vyfotit, a on mi pošle třeba tři sta fotek jednoho přírodního motivu,“ vysvětluje.

Šije na Moravě

Pak už musela jen najít grafičku na zpracování fotek, tiskárnu na potisk látky, výrobce látky a někoho, kdo polštáře ušije. „Než jsem měla první vzorky v ruce, trvalo to od nápadu přesně rok. Problém byl i s látkou. Kvůli technologii tisku je ze směsi, v níž převažuje polyester, a ten je na dotek většinou nepříjemný. Sehnala jsem výrobce, který mi dodal příjemnou, sametovou variantu.“ Polštáře, jejichž cena je 790 korun za kus, se pak šijí na Moravě. Dobře na odbyt jdou ty s názvem kůra, bublina, slunečnice nebo žlutá temnota.

Klienti jsou z celé republiky

„Vím, že moje výrobky nejsou úplně nejlevnější, ale většinou si je pořizují lidé, kteří si chtějí vylepšit interiér bytu. Kupují je nejen ženy, ale i muži jako dárky. Klienty mám z celé republiky. Teď mi dokonce volala jedna paní, že je z mých polštářů nadšená, a kdo umí něco takového, dokáže jí určitě i dobře zařídit byt,“ uzavírá Michaela Hořejší s tím, že se chystá i na výrobu ložního povlečení inspirovaného přírodou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků