Hlavní obsah
Specifika práce zastupitele vysvětloval studentům po skončení jednání městského zastupitelstva starosta Ladislav Chlupáč. Foto: Eva Břeňová

Studenti v Litoměřicích si vyzkoušejí roli zastupitelů

Minulé jednání městského zastupitelstva pozorovali studenti litoměřického gymnázia a žáci místních škol, kteří se tak zapojili do projektu simulační hra o komunální politice.

Specifika práce zastupitele vysvětloval studentům po skončení jednání městského zastupitelstva starosta Ladislav Chlupáč. Foto: Eva Břeňová
Studenti v Litoměřicích si vyzkoušejí roli zastupitelů

Cílem projektu je seznámit mladou generaci s praktickou stránkou komunální politiky, a přispět tak k většímu zájmu mladých lidí o dění ve městě. K zapojení do projektu, realizovaného pod záštitou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, oslovili Litoměřice zástupci nadace Friedrich–Ebert–Stiftung. Realizace probíhá ve třech blocích.

Komunální problémy očima mladých

Na gymnáziu se již konalo školení o fungování komunální politiky. Následně se studenti zúčastnili jednání zastupitelstva. Třetího dubna se ve Středisku ekologické výchovy SEVER uskuteční fórum pro mladou generaci s názvem Desatero problémů Litoměřic očima žáků a studentů základních a středních litoměřických škol.

V rámci akce budou mladí navrhovat a zapisovat všechny problémy, které by chtěli ve městě řešit. Po vytipování nejpalčivějších problémů následně proběhne hlasování o TOP 10 problémech města.

Vžijí se do role zastupitelů

Celý projekt vyvrcholí 2. května v 16 hodin v konferenčním sále gotického hradu simulovaným setkáním zastupitelstva, kde se zastupiteli stanou samy děti.

„Sedmadvacet členů bude rozděleno do skupin politických frakcí podle skutečné situace ve městě. Chopí se prezentace vlastních návrhů, které musí obhájit před kolegy a nakonec o nich hlasovat,“ nastínila průběh pracovnice oddělení projektů a strategií městského úřadu v Litoměřicích Monika Čapková.

Na dvě hodiny se tak studenti usadí za jednací stůl, aby jednali o tématech, která je zajímají či znepokojují. Simulace bude veřejná, zúčastnit se mohou skuteční zastupitelé, rodiče, spolužáci a další zájemci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků