Hlavní obsah
Loňské finále studentské prezentiády na VŠEM. Foto: archiv VŠEM

Středoškoláci se utkají v prezentačních dovednostech

Letos počtvrté se rozjíždí Prezentiáda, celostátní studentská soutěž v prezentačních dovednostech. Klade si za cíl pomoci studentům lépe zvládat sebevědomé vystupování před publikem. Tříčlenné středoškolské týmy se mohou registrovat až do 22. března.

Loňské finále studentské prezentiády na VŠEM. Foto: archiv VŠEM
Středoškoláci se utkají v prezentačních dovednostech

„Na současném pracovním trhu jsou vhodné komunikační dovednosti nedocenitelné. Prezentiáda je jedinečná díky tomu, že studentům pomáhá prezentační dovednosti rozvíjet a tím i odbourávat nervozitu,“ uvedl vedoucí soutěže Petr Kopřiva.

Tři studenti a učitel

Principem Prezentiády je spojit úsilí tří studentů a jejich učitele při tvorbě prezentace. Oproti loňsku dostávají letos týmy na výběr. Mohou zpracovat buď prezentaci na téma „Dokonalý učitel“ nebo se mohou věnovat otázce „Jak bych chtěl/a být ve škole hodnocen/a“.

Týmy nejprve zašlou svou prezentaci do nominačního kola, v případě postupu ji budou obhajovat před odbornou porotou v krajském kole. Pokud uspějí, budou se studentské týmy připravovat i na celorepublikové finále, které se uskuteční 19. dubna v Praze, v sídle spolupořadatele soutěže - Vysoké školy ekonomie a managementu (VŠEM).

Inspirace pro vysokoškoláky

Každou střední školu mohou v nominačním kole reprezentovat až tři studentské týmy. Odborná porota v krajském kole bude následně hodnotit pět klíčových vlastností prezentací, jimiž jsou 1) vizuální kvalita prezentace, 2) verbální a nonverbální projev, 3) nápaditost zpracování tématu, 4) pohotovost reakcí na doplňující dotazy a 5) týmová spolupráce.

„Jsem přesvědčen o tom, že bychom prezentace finalistů mohli ukázat vysokoškolákům, aby viděli, jak to má vypadat,“ pochválil kvalitu prezentací finálový porotce a pedagog z Vysoké školy ekonomické Pavel Král.

Na vítěze čekají hodnotné ceny

Úsilí soutěžních týmů jistě podpoří i jedinečné ceny, jakými jsou například rok studia na VŠEM zdarma, odborné školení v prezentačních dovednostech, tablety, projektor, monitory či knihy.

"Prezentiáda je jedinečnou příležitostí vyzkoušet si vystoupení před publikem i odbornou porotou. Podobné chvíle čekají studenty později už jen "naostro", ať už u maturity, nebo poté pravidelně na vysoké škole." shrnuje Lenka Purteková, vedoucí PR. Více informací o soutěži na www.prezentiada.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků