Hlavní obsah
Dokument pomůže absolventům při hledání brigády, stáže i zaměstnání, a to zejména v zahraničí. Foto: Profimedia.cz

Více než polovina (56 %) maturantů a vyučených si spolu s vysvědčením odnese i Europass. Tento dodatek k osvědčení slovně popisuje to, co se ve škole naučili a v jaké profesi se mohou uplatnit.

Dokument pomůže absolventům při hledání brigády, stáže i zaměstnání, a to zejména v zahraničí. Foto: Profimedia.cz
Středoškoláci dostanou Europass

Dokument, který často vyžadují zaměstnavatelé v Německu a Anglii, letos vydalo 613 středních škol.

Pomůže při hledání práce

„Dodatek k osvědčení pomůže absolventům při hledání brigády, stáže i zaměstnání, a to zejména v zahraničí. Využít ho mohou i čeští zaměstnavatelé,“ říká Sylvie Boumová, koordinátorka Národního centra Europass (NCE), které pracuje při Národním ústavu pro vzdělávání.

Dokument je vydáván zdarma v českém a k tomu v anglickém, německém nebo francouzském jazyce. Většina absolventů – 94 % – dává přednost angličtině. „Není problém zažádat si později bezplatně i o jinou jazykovou verzi,“ dodává Boumová.

O vydání lze požádat i individuálně

O Europass lze zažádat také individuálně prostřednictvím nové databáze, dostupné na edo.europass.cz. Žadatelé zadají on-line údaje o oboru, škole a datu ukončení studia a NCE jim dokument zdarma vydá v elektronické a tištěné podobě. Vzory dodatků k osvědčení pro jednotlivé obory vzdělání najdete na http://edo.europass.cz/edo/search/. V případě nejasností lze využít klientské centrum NCE (www.europass.cz).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků