Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: René Volfík, ČTK

Siemens rozšířil brněnský závod, přijme 150 lidí

Koncern Siemens rozšířil svůj brněnský závod na výrobu turbín. Díky investici přesahující 150 miliónů korun zaměstná 150 nových lidí a zvýší výrobní kapacitu pobočky přibližně o polovinu. Sdělila to mluvčí firmy Siemens Industrial Turbomachinery Lenka Kuchtová.

Ilustrační foto Foto: René Volfík, ČTK
Siemens rozšířil brněnský závod, přijme 150 lidí

Koncern Siemens nedávno oznámil i plánované rozšiřování závodů v Mohelnici na Šumpersku a ve Frenštátě na Novojičínsku, kde vyrábí velké elektromotory. Oproti tomu z ekonomických důvodů ohlásil prodej nebo uzavření své továrny na výrobu kolejových vozidel v Praze na Zličíně, kde pracuje téměř 1000 lidí.

"Siemens Industrial Turbomachinery Brno zažívá v posledních letech dynamický rozvoj. Zatímco před čtyřmi lety v závodě vyrobili nebo opravili 13 parních turbín, za uplynulých 12 měsíců to bylo 35," popsala Kuchtová. Díky nové investici se kapacita závodu zvýší na 55 turbín ročně.

V Brně nyní pracuje 750 lidí. Siemens potřebuje 130 pracovníků do výroby a 20 lidí do jiných úseků. Doufá, že nové zaměstnance sežene co nejrychleji. Právě o strojírenské profese je totiž nejen v Brně, ale v celém Česku mezi zaměstnavateli největší zájem, a je jich proto nedostatek.

V celém Česku skupina Siemens zaměstnává více než 18 500 zaměstnanců. V obchodním roce 2006/2007 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat téměř 68,8 miliardy Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků