Hlavní obsah
Počítačové kurzy patří při rekvalifikacích k nejoblíbenějším. Foto: Profimedia.cz

Rekvalifikaci loni absolvovalo na čtyřicet tisíc lidí

Během uplynulého roku se zúčastnilo některého z rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR (ÚP ČR), 38 078 uchazečů a zájemců o zaměstnání. Více než 80 % z nich rekvalifikaci v tomto období úspěšně ukončilo.

Počítačové kurzy patří při rekvalifikacích k nejoblíbenějším. Foto: Profimedia.cz
Rekvalifikaci loni absolvovalo na čtyřicet tisíc lidí

Cílem rekvalifikačních kurzů je především odstranění bariér, které omezují určitou skupinu lidí ve vstupu na trh práce.

Celoživotní vzdělávání zvyšuje šance

„Celoživotní vzdělávání je jednou z cest, jak může člověk své šance na získání zaměstnání zvýšit. Úřad práce ČR v tom může lidem pomoci mimo jiné prostřednictvím rekvalifikačních kurzů, které patří mezi nejvýznamnější nástroje aktivní politiky zaměstnanosti,“ uvedla generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Největší zájem o počítače a řidičáky

Počet lidí, kteří během roku 2015 absolvovali rekvalifikaci, je sice o něco nižší než v předchozím roce, ale vzhledem k celkově nižšímu počtu uchazečů o zaměstnání je poměr účastníků kurzů a nezaměstnaných v evidenci ÚP ČR srovnatelný.

Mezi klienty byl největší zájem o rekvalifikační kurzy zaměřené na základní počítačové dovednosti, svářečské kurzy, kurzy pro získání řidičských a profesních průkazů a kurzy účetnictví.

Padesátníci hrají mezi účastníky prim

Pro změnu profese nebo další prohloubení znalostí se nejčastěji rozhodují lidé mezi 35–44 a 50–54 lety. Z hlediska kvalifikace jsou mezi účastníky nejvíce zastoupeni uchazeči s výučním listem, úplným středním vzděláním s maturitou a klienti se základním vzděláním.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků