Hlavní obsah
Stážisté získávají praktické zkušenosti a navazují důležitý kontakt s realitou v oboru. Foto: Profimedia.cz

První absolventi stáží ve firmách

Projekt Stáže ve firmách po třech měsících intenzivního vzdělávání účastníků eviduje první ukončené stáže. Certifikátem „Europass – doklad o stáži“, který slouží jako doklad o získaných odborných dovednostech, se může pochlubit již 33 stážistů.

Stážisté získávají praktické zkušenosti a navazují důležitý kontakt s realitou v oboru. Foto: Profimedia.cz
První absolventi stáží ve firmách

Ti teď kromě formálního vzdělání disponují také praktickými zkušenostmi z daného oboru a jsou seznámeni s firemním prostředím. Takové znalosti a zkušenosti jsou přitom v dnešní době pro zaměstnavatele stěžejní.

Absolventi stáže získají zkušenosti

„Z hlediska firem se jedná o důležitý faktor, který často znamená značné výdaje. Absolventi stáže jsou v tomto ohledu ve výhodě. Mají už jisté zkušenosti a nemusí se měsíce zaučovat,“ uvádí Radek Rinn, hlavní manažer projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí.

Upozorňuje také na fakt, že projekt nabízí stovky stáží po celé republice napříč různými obory, což umožňuje zapojení absolventům bez praxe, nezaměstnaným, lidem na rodičovské dovolené a zájemcům o další vzdělávání.

Výhodnost pro obě strany

Stáže jsou pro uchazeče i poskytovatele koncipovány tak, aby znamenaly přínos pro obě strany. Stážisté se učí, získávají praktické zkušenosti a navazují důležitý kontakt s realitou v oboru, kterému se věnovali během studia.

Naproti tomu firma má v roli poskytovatele stáže možnost stážistu si „vychovat“. Jejím hlavním úkolem je poskytnout mu praktické dovednosti, ale vítaným vedlejším přínosem projektu je situace, kdy se po skončení stáže v rámci projektu stážista s firmou dohodne na uzavření pracovního poměru.

Zájem je značný

Aktuální statistiky hovoří o velkém zájmu o vzdělávání formou stáží ve firmách, a to ze strany stážistů i poskytovatelů stáží. Dosud bylo zahájeno celkem 747 stáží u 338 poskytovatelů, z toho 33 stáží bylo již řádně ukončeno. „Samozřejmě nás takový ohlas těší. Chceme docílit ukotvení stáží v české legislativě jako uznávané formy vzdělávání,“ doplňuje Radek Rinn.

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí je realizován Fondem dalšího vzdělávání, příspěvkovou organizací MPSV, v rámci Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK). Projekt běží od června 2012 do října 2014. Více informací naleznete na www.stazevefirmach.cz, kde je možné se do projektu registrovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků