Hlavní obsah
Soutěž pomůže v orientaci kde získat kvalitní vzdělání s vysokou pravděpodobností dobrého zaměstnání. Foto: Profimedia.cz

Nejlepší absolventi přicházejí na trh práce z technických univerzit

Největší prestiž v očích firem mají ČVUT v Praze, Vysoké učení technické v Brně a Vysoká škola báňská, Technická univerzita Ostrava. Takové jsou výsledky prvního ročníku soutěže Doporučeno zaměstnavateli, v němž přední zaměstnavatelé vybírali školy z České republiky s nejkvalitnější přípravou absolventů na zaměstnání.

Soutěž pomůže v orientaci kde získat kvalitní vzdělání s vysokou pravděpodobností dobrého zaměstnání. Foto: Profimedia.cz
Nejlepší absolventi přicházejí na trh práce z technických univerzit

Na hodnocení se hned v prvním ročníku podílelo více než sto předních firem v čele se společnostmi jako Škoda Auto, ČEZ, AGC, Robert Bosch, ArcelorMittal, Dalkia, Vítkovice, či Doosan Škoda Power.

Příležitost k výměně názorů

Střední školy jsou vyhlašovány na úrovni krajů, fakulty vysokých škol potom celostátně v rámci ČR. Diskuze mezi nejlépe hodnocenými školami a předními zaměstnavateli se stala dobrou příležitostí k výměně názorů na úroveň spolupráce i pro řadu vzkazů státu a zřizovatelům škol na úrovni kraje ke stále nedokonalému vzdělávacímu systému, což je zároveň jeden z cílů celého projektu.

Orientace na správné obory

Organizátorem a vyhlašovatelem soutěže je Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s webem Kampomaturite.cz. Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k prvnímu ročníku uvedl: „Doporučeno zaměstnavateli je nejen značka, která pomůže uchazečům o studium a jejich rodičům v orientaci, kde získat kvalitní vzdělání s vysokou pravděpodobností dobrého zaměstnání, ale také projektem podporujícím orientaci na správné obory a přispívajícím ke zlepšení komunikace mezi školami, jejich zřizovateli a firmami, kterým stále chybí vhodní kandidáti na celou řadu profesí“.

Celkové pořadí vysokých škol v ČR:

 

1. České vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní
2. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství
3. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta strojní
4. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
5. Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta strojní
6. Technická univerzita v Liberci, Fakulta strojní
7. Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a účetnictví
8. Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera
9. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství
10. Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta elektrotechnická
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků