Hlavní obsah

Městem pro byznys 2011 je Nová Paka

V celorepublikovém žebříčku měst s nejlepšími podmínkami pro podnikatele se na prvním místě se umístila Nová Paka, druhý skončil Humpolec a třetí příčku obsadilo Nové Město nad Metují.

Městem pro byznys 2011 je Nová Paka


Město pro byznys je srovnávací výzkum, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 205 obcích České republiky a 22 městských částech Hlavního města Prahy. Cílem je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání ze strany místních samospráv. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom, partnerem je společnost Eurovia CS.

Lidé se nebojí podnikat

Vítězná Nová Paka se posunula do čela celostátního žebříčku z loňského druhého místa zejména díky velmi vysokému hodnocení kvality lokality. V ní se zohledňuje mimo jiné stabilita krajiny, počet registrovaných pacientů na jednoho lékaře a kriminalita. Dobrých výsledků dosáhlo město také v oblastech pracovního trhu a podnikatelského prostředí.

„Ve městě máme vysoký podíl podnikatelů, který je dán zejména tím, že lidé mají odvahu podnikat a zastupitelé jim nekladou zbytečné překážky. Město je velmi progresivní i díky průmyslové zóně, která zaručuje ekonomický růst obce,“ řekl při přebírání ceny novopacký starosta Rudolf Cogan.

Druhý Humpolec, který loni skončil na 24. místě, byl letos úspěšný díky velmi dobrým dílčím výsledkům v průzkumu mezi podnikateli a v oblasti podmínek pracovního trhu.

Třetí místo obsadilo Nové Město nad Metují, které loni skončilo na 25. místě. Velmi dobře si vedlo v oblasti pracovního trhu a cenových podmínek.

Ocenění veřejné správy

Partner výzkumu Eurovia CS také ocenil město s nadprůměrnými výsledky v některé z dílčích kategorií.

„Speciální ocenění za dobrý přístup veřejné správy udělujeme Chomutovu za jeden z nejnižších iRatingů zadluženosti, nadprůměrný počet úředních hodin, podporu veřejné dopravy a úspěšné získávání evropských dotací,“ informoval Martin Borovka, generální ředitel Stavební skupiny Eurovia CS.

Padesát hodnotících kritérií

Obce se ve výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.

10 nejlepších měst pro podnikání v ČR

 

1.         Nová Paka

2.         Humpolec

3.         Nové Město nad Metují

4.         Klatovy

5.         Mariánské Lázně

6.         Benešov

7.         Ostrov

8.         Hradec Králové

9          Třeboň

10.       Tachov

Loni se nejlepším městem pro podnikání stal Písek, na druhém místě skončila Nová Paka a třetí příčku obsadil Prostějov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků