Hlavní obsah
Během krize očekávané platy v meziročních srovnáních po kvartálech neúprosně klesaly. Foto: Profimedia.cz

Lidé očekávají nižší platy

Uchazeči na pracovním portálu Profesia.cz uvedli letos jako součást životopisů i očekávané platy. Rok 2013 byl symbolem mírného meziročního poklesu. Zatímco v prvních třech kvartálech roku 2012 činil průměrný očekávaný plat 18 386 Kč, letos to bylo o 206 Kč méně.

Během krize očekávané platy v meziročních srovnáních po kvartálech neúprosně klesaly. Foto: Profimedia.cz
Lidé očekávají nižší platy

V meziročním srovnání svá platová očekávání nejvíce zvýšili lidé, kteří hledali práci v telekomunikacích (10 %), vrcholovém managementu (9 %) a bankovnictví (8 %).

Naopak k největšímu poklesu v očekáváních došlo v právu a legislativě (–13 %), dřevozpracujícím průmyslu (–6 %) nebo zákaznické podpoře (–5 %).

Před krizí to bylo o třináct set více

„Nejvyšší průměrný očekávaný plat jsme mohli sledovat před pěti lety ve 4. čtvrtletí roku 2008. Během krize očekávané platy v meziročních srovnáních po kvartálech neúprosně klesaly. Ve čtvrtém kvartálu 2013 lidé očekávají na výplatní pásce v průměru 18 540 Kč, což je o 1365 Kč méně než před pěti lety,” uvedla Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků