Hlavní obsah
Prvnímu ČEZ Ámosovi Jaroslavu Korešovi gratuloval i ministr školství Marcel Chládek. Foto: archiv ČEZ

Energetici opět zvolí ČEZ Ámose

Stejně jako v předchozích letech mohou i letos žáci základních a středních škol přihlašovat své učitele do ankety Zlatý Ámos. Ovšem letos podruhé proběhne také anketa mezi zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří zvolí nejpopulárnějšího fyzikáře. Ten získá titul ČEZ Ámos. K němu náleží nejen exkurze pro třídu dle výběru, ale především moderní učebna v hodnotě 200 tisíc korun od Nadace ČEZ.

Prvnímu ČEZ Ámosovi Jaroslavu Korešovi gratuloval i ministr školství Marcel Chládek. Foto: archiv ČEZ
Energetici opět zvolí ČEZ Ámose

Žáci mohou své oblíbené učitele přihlašovat do konce roku. Přihláška musí obsahovat jméno učitele a nejlépe i jeho fotografii, ale hlavně popis zajímavé příhody prožité s navrhovaným vyučujícím. Aby byla nominace úplná, jsou potřeba podpisy sta osob, které s ní souhlasí.

Přes regionální kola do finále

Průběh ankety Zlatý Ámos popisuje její ředitel Slávek Hrzal: „Nominovaní učitelé se v průběhu ledna a února zúčastní nejprve regionálních kol. K postupu mezi 16 semifinalistů jim mohou pomoci jejich studenti, kteří si připraví originální a výstižnou obhajobu svého kandidáta. Do finále, které se uskuteční 27. března 2015, postoupí pouze šest kandidátů a z nich vybere odborná porota Zlatého Ámose. Ten získá mimo jiné zájezd do Legolandu pro celou třídu.“

ČEZ Ámose vyberou energetici

Podmínky nominace do ankety Zlatý Ámos platí i pro nominaci na titul ČEZ Ámos. Jediným rozdílem je, že ČEZ Ámos musí být fyzikář a o jeho vítězství rozhodují energetici. Všichni nominovaní učitelé fyziky budou mít své stručné medailonky na intranetu Skupiny ČEZ a na jejich základě budou získávat hlasy od zaměstnanců. Mezi těmi je řada rodičů, jejichž děti baví fyzika, a je tudíž pravděpodobné, že mnozí z nich budou nominované pedagogy z třídních schůzek znát.

Motivovat žáky pro technické předměty

ČEZ Ámos pro své žáky získá exkurze do provozů elektráren a vstupenky do technických center, například do Techmánie nebo IQ parku. Pro celou školu pak grant v hodnotě 200 tisíc na vybavení praktické učebny. Podmínkou je zaměření učebny na technické obory.

„Fyzikáře oceňujeme zejména proto, že víme, jak těžké je žáky pro technické předměty nadchnout. Snažíme se jim proto pomoci mnoha způsoby, ať už je to podpora Zlatého Ámose, nebo například soutěž na stránkách www.vimproc.cz, kam žáci mohou posílat zajímavá fyzikální videa a vyhrávat věcné ceny,“ popisuje zapojení Skupiny ČEZ do soutěže Pavel Puff, manažer jejího útvaru strategický nábor.

Loni poprvé

Soutěž o titul ČEZ Ámos proběhla už v loňském roce a získal ho Jaroslav Koreš, fyzikář z českobudějovického gymnázia Jana Valeriána Jirsíka. „Na získaný titul jsem opravdu pyšný, ale hlavně jsem vděčný Skupině ČEZ za tuto anketu a její další aktivity, které napomáhají zviditelnění technických oborů a především fyziky, která není mezi žáky příliš oblíbená,“ uvedl Jaroslav Koreš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků