Hlavní obsah
Na současných castinzích společnosti GoAir uspějí jen ženy. Foto: Profimedia.cz

Aby ušetřila za palivo, najímá indická aerolinka pouze letušky

Nízkonákladová indická aerolinka GoAir odmítla nařčení z toho, že by diskriminovala muže při výběru palubních průvodčích. Letušky si vybírá nikoli kvůli pohlaví, ale protože jsou lehčí. Mužští stevardi více zatěžují palubu a stojí firmu více spáleného paliva.

Na současných castinzích společnosti GoAir uspějí jen ženy. Foto: Profimedia.cz
Aby ušetřila za palivo, najímá indická aerolinka pouze letušky

Společnost GoAir má asi 330 palubních průvodčích, z nichž čtyřicet procent tvoří muži. Na současných castinzích ale uspějí jen ženy - jsou drobnější a výrazně lehčí.

„Celou myšlenkou tohoto opatření je pouze šetření, lehčí letadlo spálí méně paliva,“ uvedl mluvčí GoAir s tím, že firma reaguje na zvyšující se provozní náklady.

Ročně ušetří deset milionů

Podle výpočtů firma ročně díky lehčím ženám a dívkám ušetří v přepočtu až deset milionů korun. Stevardi se prý však o své posty obávat nemusejí. Firma je nepropustí. Jen mezi nově přijímanými průvodčími už budou pouze ženy.

„Sledujeme všechny možnosti, díky nimž bychom snížili náklady a zůstali výděleční,“ potvrdil šéf aerolinky Giorgio De Roni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků