Odbory v automobilce vyjednaly také například vyplácení odstupného pro zaměstnance na dobu neurčitou nebo zvýšení příplatků za mimořádnou směnu o 200 korun na 800 korun.

Místo bonusu třináctý plat

"Novinkou je zavedení třináctého platu namísto dosavadního bonusu pro většinu zaměstnanců. Výraznou změnou je, že 70 procent třináctého platu je garantováno a zbytek podléhá splnění výkonnostních ukazatelů. Zaměstnanci tak dostanou vyplaceno minimálně 11.900 korun, ale mohou si přijít až na 22.100 korun," uvedl mluvčí automobilky Marek Hovorka. Kvůli letošnímu nárůstu mezd vzroste automobilce rozpočet na mzdové náklady o 3,4 procenta.

Zavedou konto pracovní doby

Nově bude v závodě zavedeno takzvané konto pracovní doby, které má firmě zajistit větší flexibilitu v případě výkyvů produkce. Zaměstnanci tak někdy pracují nad limit nebo pod limit své pracovní doby a ve sjednaném období se pracovní doba musí vyrovnat. Podle posledního vydání Zpravodaje pro zaměstnance TPCA se s kontem pracovní doby nejdříve začne u pracovníků na dobu určitou, a to zřejmě od listopadu 2015 do dubna 2017.

"Jde sice o krok do neznáma, ale po úpravách, které se nám podařilo vyjednat, bych se konta tolik neobával," uvedl předseda odborů Kovo při TPCA Ivo Navalaný.

Ve Škodovce berou o něco víc

Kolektivní vyjednávání už uzavřela i druhá středočeská automobilka Škoda Auto, od dubna tam vzrostly tarifní mzdy o 3,5 procenta. Průměrná mzda na dělnických pozicích je ve Škodě Auto kolem 34.000 korun. Zaměstnanci ve výplatě za duben dostanou také jednorázovou platbu 4.000 korun a variabilní bonus 25.000 korun. Celkový letošní bonus včetně dalších dvou fixních částí ve Škodě průměru přesáhne 60.000 korun.