Hlavní obsah

Windows Vista doprovází více než 19 000 ovladačů

Majitelé nových Windows Vista by měli mít ulehčenou práci při hledání ovladačů pro své počítačové periferie. Server iTWire.com.au totiž tvrdí, že nový systém bude obsahovat kolem 19 000 softwarových ovladačů.

Windows Vista doprovází více než 19 000 ovladačů

Ty se mají nacházet na instalačním DVD médiu s novým operačním systémem. Ve srovnání se svým předchůdcem Windows XP bude mít Vista téměř o 50 % více ovladačů, pět let stará XP jich měla v době uvedení přibližně 10 000.

Další asi dvě tisícovky byly dostupné přes systém Windows Update, v případě Visty je situace zase o něco veselejší, protože se v jejím případě bavíme o 11 700 driverech, jenž bude možné dodatečně stáhnout přes Windows Update.

Jim Alchin, šéf divize zodpovědné za vývoj Visty, dodal, že se bude počet ovladačů v systému postupně zvyšovat. Má se tak dít díky systému automatických aktualizací. "Vista se bude s časem vyvíjet k lepšímu," tvrdí Alchin. 

I přes značné množství ovladačů, které si s sebou Vista ponese či je nabídne ke stažení, však stále zůstává v platnosti, že má systém problémy s určitými periferiemi.

Předpokládané ceny Windows Vista v lednu 2007

  • Windows Vista Home Basic - cena v dolarech za krabicovou/OEM verzi: 199/99.95
  • Windows Vista Home Premium - cena v dolarech za krabicovou/OEM verzi: 239/159
  • Windows Vista Business - cena v dolarech za krabicovou/OEM verzi: 299/199
  • Windows Vista Ultimate - cena v dolarech za krabicovou/OEM verzi: 399/259

Výrobci hardwaru a softwaru ale mají přibližně dva měsíce na to, aby ovladače pro Vistu dostatečně vyladili - systém se totiž na obchodních pultech neobjeví dříve než v lednu příštího roku.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků