Hlavní obsah

Windows 8 budou mít výrazně nižší nároky na paměť než jejich předchůdci

Především majitele starších a pomalejších počítačů potěší zpráva, že chystaný operační systém Windows 8 bude mít výrazně nižší nároky na operační paměť než starší sedmičky a Visty. Uvedl to prezident divize Windows Steven Sinofsky na vývojářském blogu Microsoftu.

Windows 8 budou mít výrazně nižší nároky na paměť než jejich předchůdci

Aktuálně se vývojářům podařilo osmičky vyladit tak, že spotřebovávají v klidovém stavu o více než 120 MB operační paměti méně než v případě Windows 7 SP1. Tato úspora se s ohledem na současné kapacity počítačových sestav může zdát bezvýznamná, ale na zařízeních, jako jsou mobilní telefony, tablety či netbooky, může hrát velice významnou roli.

Co se ostatních hardwarových nároků týče, Windows 8 poběží na stejném „železe“ jako sedmičky. „Windows 8 poběží na široké škále zařízení, neboť bude mít stejné hardwarové nároky jako Windows 7 nebo nižší,“ prohlásila již dříve viceprezidentka společnosti Microsoft Tami Rellerová na konferenci Worldwide Partner Conference 2011. [celá zpráva]

Windows 8 přinesou celou řadu změn. Řeč je například o práci s okny - pokud máte otevřené okno s editorem fotek a zároveň chcete spustit program s e-mailovou schránkou, stačí jej přetáhnout do volného prostoru na ploše. Windows pak automaticky změní velikost otevřených oken tak, aby na obrazovce vše bylo dobře viditelné.

Uživatelské prostředí nových Windows je velice podobné již dříve představenému mobilnímu systému Windows Phone 7. Řeč je například o uzamčené obrazovce, na které je kromě fotografie zobrazeno datum, čas a naplánované schůzky.

Pracovní plochu nahradila obrazovka s názvem Start, která v dlaždicích seskupuje nejpoužívanější programy. Mezi jednotlivými dlaždicemi se přitom může uživatel pohybovat pouhým pohybem prstu ze strany na stranu. Pochopitelně pouze u počítačů s dotykovým displejem.

Windows 8

Foto: Novinky

Vlastní dlaždici by v novém operačním systému měl mít každý program a lidé si budou moci nastavit, jak přesně by měla vypadat. Například hudební složka tak může být zastoupena ikonou přehrávače, nebo se na ní mohou zobrazovat poslední přehrávaná alba a interpreti.

Přímo ve Startu pak bude možné zobrazovat několik posledních došlých e-mailů, a to i bez spuštění poštovní schránky. Mezi dlaždicemi s programy bude možné umístit i takzvané widgety. Ty nejsou ničím novým pro majitele Windows 7 a starších Vist. Jedná se o buňky, ve kterých se zobrazují například informace o počasí, kalendáři i akciích a kurzech.

  • Přehled nejzajímavějších změn v operačním systému Windows 8 naleznete ZDE.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků