Hlavní obsah
Logo WhatsAppu. Ilustrační foto Foto: Thomas White, Reuters

WhatsApp v Evropě zvýší minimální věk uživatelů na 16 let

Populární aplikace WhatsApp pro bezplatné posílání vzkazů a telefonování prostřednictvím chytrých telefonů se rozhodla v Evropě zvýšit minimální věk uživatelů z 13 na 16 let. Krok má aplikaci vlastněné firmou Facebook pomoci splnit nová pravidla Evropské unie pro ochranu osobních dat, která vstoupí v platnost příští měsíc, informovala agentura Reuters.

Logo WhatsAppu. Ilustrační foto Foto: Thomas White, Reuters
WhatsApp v Evropě zvýší minimální věk uživatelů na 16 let

WhatsApp bude po evropských uživatelích požadovat, aby v rámci souhlasu s novými podmínkami služeb potvrdili, že je jim nejméně 16 let. Zatím není jasné, zda a jak bude aplikace dodržování věkového limitu kontrolovat, upozorňuje agentura Reuters.

Ve zbytku světa zůstane minimální věková hranice uživatelů aplikace 13 let. Aplikaci, která vznikla v roce 2009, nyní po celém světě podle společnosti Facebook využívá přes 1,5 miliardy lidí.

Provozovatel aplikace představil také další změny. Umožní například uživatelům, aby si stáhli zprávu s podrobnostmi o údajích, které o nich uchovává. "Tato funkce bude uživatelům po celém světě zpřístupněna v nejnovější verzi aplikace," uvedl provozovatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků