Hlavní obsah
Foto: Archiv, Právo

Víc než desetina lidí z menších firem nezálohuje data

Více než desetina zaměstnanců tuzemských malých a středních podniků nijak nezálohuje data ze svého počítače. Stejné číslo udávají jak zaměstnanci českých firem, tak vychází i v průměru pro celou Evropu. Vyplývá to z letošního průzkumu společnosti Microsoft.

Foto: Archiv, Právo
Víc než desetina lidí z menších firem nezálohuje data

Téměř polovina lidí ukládá svá data na pevný disk a třetina do tzv. cloudu, neboli vzdáleného úložiště na internetu. Zaměstnanci s nezálohovanými daty vystavují sebe i firmu riziku, že v případě ztráty či havárie zařízení o data a informace nenávratně přijdou.

Podle průzkumu je na vzestupu používání cloudu. Nahrává mu používání více různých zařízení. Vedle PC, které využívá k práci 82 procent zaměstnanců, pracuje 56 procent lidí na notebooku, třetina používá chytré telefony a 12 procent tablet.

Jak zálohovat drahocenná počítačová data

V posledních letech je stále modernější brát si na dovolenou notebooky. Je na nich možné sledovat filmy, pouštět hudbu i brouzdat po internetu. Málokterý uživatel ale myslí na zálohu přenosného počítače, a to i přesto, že v něm často má uložena velice důležitá data.

Zálohu počítače by nikdo neměl podceňovat, a to nejen během dovolených. Vypalování dat na CD a DVD už dávno vyšlo z módy. Na rychlé přesunování dokumentů jsme si zvykli využívat služeb polovodičových pamětí flash. Tyto klíčenky, zprvu jen v kapacitě několika málo megabytů, postupně rostly, až dnes dosáhly běžné kapacity 32GB. A uznejte sami, že takový prostor již může uchovat solidní porci dat.

Proti flashdiskům tu v přímé konkurenci stojí externí USB disky. Mluvíme především o 2,5“ discích původem z notebooků, které nepotřebují zvláštní napájecí zdroj. Vystačí si pouze s USB konektorem. Když si pořizujeme nové záznamové médium, nejčastěji vybíráme mezi těmito dvěma. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků