Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: archív tvůrců

Velká aktualizace Windows 10 už běží na více než polovině zařízení

Společnost Microsoft vydala na podzim loňského roku velkou aktualizaci operačního systému Windows 10 zvanou Fall Creators Update. Zástupci amerického softwarového gigantu se nyní pochlubili, že před koncem loňského roku byl balík nainstalovaný již na více než polovině zařízení.

Ilustrační foto Foto: archív tvůrců
Velká aktualizace Windows 10 už běží na více než polovině zařízení

Konkrétně je Fall Creators Update nainstalovaný aktuálně na 53,8 % zařízení. To je nebývalý úspěch, neboť žádná aktualizace v celé historii podniku zatím neměla rychlejší nástup.

Například předchozí balík vylepšení zvaný Creators Update, který byl vydán v první polovině roku 2017, potřeboval k pokoření mety 50 % více než čtyři měsíce. Proti tomu nejnovější aktualizaci na stejný počet instalací stačilo něco málo přes dva měsíce.

Tak vysoké číslo instalací je v případě Fall Creators Update poměrně překvapivé, neboť samotný Microsoft krátce po vydání aktualizace avizoval, že vylepšení budou distribuovány mezi stovky miliónů počítačů postupně a že to bude trvat klidně i několik měsíců.

Touha po nových vylepšeních je ale patrně u celé řady uživatelů silnější, a proto je celkové číslo instalací tak vysoké. Lidé totiž nemusí čekat, až systém sám novější verzi nabídne. Místo toho mohou stáhnout update ihned. Slouží k tomu nástroj zvaný Pomocník s aktualizací Windows 10.

Nové funkce a vylepšení

Aktualizace Fall Creators Update přináší do desítek celou řadu vylepšení. Takřka k nepoznání se změnila aktualizace aplikace Fotky. Ta nyní slouží nejen k prohlížení a úpravám fotografií, je v ní možné zároveň stříhat videa. K dispozici jsou přitom 3D efekty, digitální písma, přechody apod. Například ve 3D je možné objekty rozpohybovat jako fotbalový míč, který brankáři proklouzne do sítě.

Vylepšení se dočkal také zabudovaný antivirový program Windows Defender. Ten si nově dovede poradit i s vyděračskými viry, které jsou označovány souhrnným názvem ransomware. Antivir by měl nyní na ně upozornit ještě dříve, než se tyto škodlivé kódy stihnou zabydlet v počítači.

Přibyla také podpora pro systémy smíšené reality. Ta kombinuje prvky rozšířené a virtuální reality. Speciální headset je vybaven 360° kamerami, které dovedou zachytit skutečné předměty a prostor, ve kterém se uživatel nachází, a následně je zakreslit do virtuálního světa. Uživatel je tak s pomocí smíšené reality schopen vnímat například stůl či židli, pouze tyto reálné objekty vidí vykreslené digitálně přímo v helmě.

Více se o aktualizaci Fall Creators Update dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků