Hlavní obsah
Komunikační program Skype Foto: archív tvůrců

Od pondělního rána museli uživatelé řešit problémy s oblíbeným komunikačním programem Skype. Některým uživatelům se nešlo vůbec přihlásit, jiní zase nemohli uskutečňovat hovory. V noci z pondělí na úterý se však podařilo problém vyřešit.

Komunikační program Skype Foto: archív tvůrců
Skype postihl jeden z největších výpadků v historii

„Jsme rádi, že můžeme informovat, že je služba Skype plně obnovena. Děkujeme za vaši trpělivost,“ uvedli provozovatelé oblíbeného komunikačního kanálu krátce před čtvrtou hodinou ranní na mikroblogovací síti Twitter.

Jde o jeden z největších výpadků, jaký kdy Skype postihl. Podle ohlasů uživatelů byla služba nedostupná více než 19 hodin. [celá zpráva]

Chyba se podle všeho týkala pouze aplikací pro klasické počítače, tablety a chytré telefony. Přes on-line rozhraní Skypu – tedy prostřednictvím webového prohlížeče –  bylo možné se normálně přihlásit.

Co přesně výpadek způsobilo, společnost Microsoft, která Skype provozuje, neprozradila. Jisté tak není, zda šlo o technickou chybu, či útok nějakých kybernetických nájezdníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků