Hlavní obsah
Internetový prohlížeč Firefox od společnosti Mozilla Foto: Mozilla

Nový Firefox opravuje kritické bezpečnostní chyby

Společnost Mozilla vydala tento týden další verzi internetového prohlížeče Firefox. Novinka s pořadovým číslem 37 přináší řadu vylepšení, hlavně ale opravuje několik kritických bezpečnostních zranitelností, které mohou zneužít počítačoví piráti.

Internetový prohlížeč Firefox od společnosti Mozilla Foto: Mozilla
Nový Firefox opravuje kritické bezpečnostní chyby

Právě kvůli bezpečnostním trhlinám vyšla nejspíše nová verze s předstihem. „Nová verze Firefoxu s číslem 37 měla původně vyjít 7. dubna. Mozilla se ale rozhodla cyklus posunout,“ uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

„Poslední verze prohlížeče Firefox 37 obsahuje záplaty více než tuctu bezpečnostních problémů včetně několika zranitelností označených jako kritické,“ varoval bezpečnostní analytik Pavel Bašta z Národního bezpečnostního týmu CSIRT, který je provozován sdružením CZ.NIC.

Trhliny může podvodník zneužít k propašování škodlivého kódu na cizí pevný disk. Jediné, co pro to musí udělat, je podstrčit mu speciálně upravenou podvodnou stránku. Takové odkazy počítačoví podvodníci často šíří prostřednictvím nevyžádaných e-mailů.

Uživatelé by proto s aktualizací na nejnovější verzi neměli z bezpečnostních důvodů otálet. Stahovat poslední verzi Firefoxu s pořadovým číslem 37 je možné prostřednictvím následujících odkazů:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků