Hlavní obsah
Office 2010 Foto: Novinky

Nové počítače chce Microsoft nabízet s testovací verzí Office 2010

Softwarová firma Microsoft chce do nově prodávaných PC s operačním systémem Windows umístit i testovací verzi nového kancelářského balíku Office 2010. Firma to uvedla s tím, že nový Office má přijít na trh v polovině příštího roku.

Office 2010 Foto: Novinky
Nové počítače chce Microsoft nabízet s testovací verzí Office 2010

Uživatel, který si koupí nový počítač s 60denní testovací verzí Office, si bude moci později pořídit kartu s instalačním klíčem a přejít na některou z plných verzí, tedy na sadu Pro studenty a domácnosti, Pro podnikatele či sadu Professional.

Nová PC pro domácnosti a menší firmy budou současně vybavena sadou Microsoft Office Starter 2010, která obsahuje funkčně omezené aplikace Word a Excel. Ty poskytnou základní nástroje pro prohlížení a úpravu dokumentů. Sada nahradí produkt Microsoft Works.

V případě, že uživatel otevře dokument s prvky vytvořenými nástroji neobsaženými v sadě Office Starter, ty se v dokumentu zobrazí, avšak nebude je možné jakkoliv upravovat. Při pokusu o úpravu těchto prvků pak sada Starter uživatele upozorní na to, že pro úpravu potřebuje vyšší sadu Microsoft Office.

Office 2010 i pro starší počítače

Pro majitele starších počítačů pak bude určena zkušební verze Klikni a spusť. Ze stránek Microsoftu si budou moci stáhnout 60denní zkušební verzi, nebo přímo zakoupit plnou verzi Microsoft Office 2010.

Nová stahovací technologie Klikni a spusť sníží čas potřebný ke stažení a instalaci sady Office 2010 přibližně o 90 procent. Technologie navíc automaticky zabezpečí stažení všech aktualizací, a to vždy, kdy je počítač uživatele připojený k internetu.

Nejrozšířenější kancelářský balík Office využívá v práci, doma i ve školách kolem půl miliardy uživatelů. Od července 2008 do června 2009 bylo staženo na 23 milionů zkušebních verzí, což představuje 92procentní meziroční nárůst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků