Hlavní obsah
Office 2010 Foto: Novinky

Nové počítače chce Microsoft nabízet s testovací verzí Office 2010

Softwarová firma Microsoft chce do nově prodávaných PC s operačním systémem Windows umístit i testovací verzi nového kancelářského balíku Office 2010. Firma to uvedla s tím, že nový Office má přijít na trh v polovině příštího roku.

Office 2010 Foto: Novinky
Nové počítače chce Microsoft nabízet s testovací verzí Office 2010

Uživatel, který si koupí nový počítač s 60denní testovací verzí Office, si bude moci později pořídit kartu s instalačním klíčem a přejít na některou z plných verzí, tedy na sadu Pro studenty a domácnosti, Pro podnikatele či sadu Professional.

Nová PC pro domácnosti a menší firmy budou současně vybavena sadou Microsoft Office Starter 2010, která obsahuje funkčně omezené aplikace Word a Excel. Ty poskytnou základní nástroje pro prohlížení a úpravu dokumentů. Sada nahradí produkt Microsoft Works.

V případě, že uživatel otevře dokument s prvky vytvořenými nástroji neobsaženými v sadě Office Starter, ty se v dokumentu zobrazí, avšak nebude je možné jakkoliv upravovat. Při pokusu o úpravu těchto prvků pak sada Starter uživatele upozorní na to, že pro úpravu potřebuje vyšší sadu Microsoft Office.

Office 2010 i pro starší počítače

Pro majitele starších počítačů pak bude určena zkušební verze Klikni a spusť. Ze stránek Microsoftu si budou moci stáhnout 60denní zkušební verzi, nebo přímo zakoupit plnou verzi Microsoft Office 2010.

Nová stahovací technologie Klikni a spusť sníží čas potřebný ke stažení a instalaci sady Office 2010 přibližně o 90 procent. Technologie navíc automaticky zabezpečí stažení všech aktualizací, a to vždy, kdy je počítač uživatele připojený k internetu.

Nejrozšířenější kancelářský balík Office využívá v práci, doma i ve školách kolem půl miliardy uživatelů. Od července 2008 do června 2009 bylo staženo na 23 milionů zkušebních verzí, což představuje 92procentní meziroční nárůst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků