Hlavní obsah
Loga internetových prohlížečů Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nejpopulárnějším prohlížečem v Evropě je Internet Explorer

Největší popularitě mezi webovými prohlížeči se již čtvrtým měsícem v evropském regionu těší Internet Explorer od společnosti Microsoft. Před ním kraloval tomuto regionu půl roku Firefox od Mozilly. Vyplývá to z informací analytické skupiny StatCounter.

Loga internetových prohlížečů Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nejpopulárnějším prohlížečem v Evropě je Internet Explorer

Internet Explorer (IE) má podle zářijové statistiky StatCounteru na svém počítači nainstalováno 34,87 % evropských uživatelů. Druhá příčka patřila v minulém měsíci Firefoxu díky podílu 33,04 %. Třetí pak Chromu (22,1 %), čtvrtá Safari (5,56 %) a pátá Opeře (3,78 %).

Oblíbenost internetových prohlížečů od září 2010 do září 2011.

Foto: StatCounter, Novinky

Explorer kraloval statistikám v Evropě i v srpnu s podílem 34,7 %. Druhá pozice tehdy patřila opět Firefoxu (33,79 %). I pořadí zbylých tří prohlížečů zůstalo beze změny (Chrome 21,8 %; Safari 5,32 %; Opera 3,73 %).

Propadu popularity Firefoxu se Mozilla snaží zabránit častějším vydáváním novějších verzí. Letos vydala už čtyři – poslední nese označení sedm. Stejně jako u předchozích verzí i sedmička přináší zrychlení a řadu vylepšení. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků