Hlavní obsah
Office 2010 Foto: Novinky

Microsoft ukončí bezplatné stahování testovací verze Office 2010

Na konci loňského roku nabídla společnost Microsoft možnost vyzkoušení kancelářského balíku Office 2010 prostřednictvím takzvané beta verze, která je k dispozici zdarma ke stažení na internetu. Bezplatné stahování ukončí americký softwarový gigant podle plánu již tento týden ve středu.

Office 2010 Foto: Novinky
Microsoft ukončí bezplatné stahování testovací verze Office 2010

Nejnovější verze kancelářského balíku Office 2010 nabízí nové nástroje pro zefektivnění spolupráce mezi osobním počítačem, mobilním telefonem a internetem. Vylepšení se dočkala také práce s textem, videi a obrázky.

Zajímavou novinkou je Outlook Social Connector. Ten díky Windows Live a serveru SharePoint urychluje komunikaci se známými a nabízí jednoduchou možnost, jak zobrazit historii hovoru.

Významnými změnami prošly také aplikace Project Professional 2010 a Visio Premium 2010. Nové Visio nabídne vyšší podporu procesního řízení, propracovanější grafy a možnost sdílet dynamické, s daty propojené diagramy prostřednictvím serveru SharePoint. Project 2010 pak usnadňuje řízení zdrojů a kontrolu nad všemi výnosy.

Office 2010 bude fungovat i na pomalých netboocích

Kancelářský balík Office 2010 má stejné hardwarové nároky, jako měla předchozí verze, která byla vydána v roce 2007. Pro svůj provoz tedy tento software potřebuje procesor s taktem alespoň 500 MHz a 256 MB operační paměti. I nejlevnější netbooky přitom mají minimálně dvakrát vyšší výkon, a tak by na nich nový kancelářský balík měl fungovat zcela bez problémů.

Finální verzi Office 2010 začne Microsoft prodávat letos v září. Jeho cena se bude pohybovat od 2490 korun u karty s instalačním klíčem pro studenty a domácnosti až po 16 490 Kč za plnou krabicovou verzi Professional.

Stahovat nejnovější kancelářský balík Office 2010 můžete přímo z internetových stránek Microsoftu pomocí následujícího odkazu:

Office 2010 pro mobilní telefony

Společně s Office 2010 pro stolní počítače byla uvolněna také beta verze nového kancelářského balíku pro mobilní telefony. Vlastníci zařízení s Windows Mobile 6.5 si ji mohou celosvětově stáhnout v rámci služby Windows Mobile Marketplace a vyzkoušet tak novinky mobilních aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote a nový SharePoint Workspace Mobile 2010.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků