Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: archív tvůrců, Novinky

Firefox omylem vypnul všechny doplňky. Oprava je již k dispozici

Uživatelé internetového prohlížeče Firefox, kteří jsou zvyklí používat různé doplňky, se na konci tohoto týdne potýkali s nemalými problémy. Oblíbený webový browser s logem pandy červené totiž kvůli chybě všechny doplňky vypnul, načež je nebylo možné vůbec používat.

Ilustrační foto Foto: archív tvůrců, Novinky
Firefox omylem vypnul všechny doplňky. Oprava je již k dispozici

Problémy začaly uživatelé hlásit v průběhu pátku a soboty. Prohlížeč je po prvním spuštění informoval, že doplňky byly zakázány z důvodu neplatných certifikátů.

Ve skutečnosti ale s doplňky žádné problémy nebyly, chyba byla na straně Mozilly, která Firefox vyvíjí. Programátoři proto už v průběhu soboty zjednali nápravu a všechny doplňky znovu zprovoznili.

Změny se projeví automaticky

Pro bezproblémovou funkčnost je vhodné vypnout a opět zapnout Firefox, případně restartovat celý počítač. Pak by již měly být doplňky automaticky povoleny, aniž by musel uživatel cokoliv nastavovat.

„Tato chyba přišla bohužel velmi nevhodně krátce po oznámení zpřísnění pravidel pro zveřejňovaná rozšíření. S novými pravidly ale chyba nesouvisí,“ zdůraznil Michal Stanke ze serveru Mozilla.cz.

Pokud někteří lidé v obavě z neplatných certifikátů doplňky odinstalovali, nezbývá, než je znovu nainstalovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků