Hlavní obsah
Ukázka Firefoxu v režimu Test Pilot Foto: archív tvůrců

Firefox láká testovací piloty. Novinky si vyzkoušejí jako první

Společnost Mozilla spustila tento týden zcela nový program Test Pilot, který je určen pro webový prohlížeč Firefox. Případní zájemci si díky němu budou moci vyzkoušet novinky, které zatím nejsou k dispozici ani v testovací verzi prohlížeče s logem ohnivé lišky.

Ukázka Firefoxu v režimu Test Pilot Foto: archív tvůrců
Firefox láká testovací piloty. Novinky si vyzkoušejí jako první

„Pokud rádi zkoušíte nové věci, které třeba ani ostatní nemají, je Test Pilot určený přímo pro vás. Funkce, které nabízí, totiž nenajdete zapnuté ani v nočním sestavení Firefoxu a všechny jsou ještě ve fázi experimentů,“ uvedl Michal Stanke ze serveru Mozilla.cz.

Podle něj se lidé mohou zapojit do programu na adrese testpilot.firefox.com. Účast v programu je bezplatná, zároveň ale testovací piloti nedostanou ani žádný honorář.

Zcela nové funkce

Testovací režim se zpřístupní po přihlášení k účtu Firefox Account, pokud jej uživatelé nemají, mohou samozřejmě vytvořit i novou registraci. „Napoprvé vás pilot vyzve k instalaci doplňku a s ním už ve Firefoxu zapnete takové funkce, jako je integrované univerzální vyhledávání, centrum panelů v postranní liště a podle mne hodně zajímavou funkci Activity Stream,“ konstatoval Stanke.

Ukázka Firefoxu v režimu Test Pilot

Foto: archív tvůrců

„Ke každé z nich můžete zaslat zpětnou vazbu a Mozilla se pak podle ní rozhodne, jak bude ve finálním Firefoxu vypadat, nebo jestli se tam vůbec dostane,“ doplnil Stanke.

Zdůraznil, že například zmiňované univerzální vyhledávání by se již brzy mohlo objevit také v testovací verzi Firefoxu.

Firefox je světovou dvojkou

Společnost Mozilla aktuálně nabízí ke stažení Firefox ve finální verzi s číselným označením 46. Nové verze ale vycházejí pravidelně vždy jednou za několik týdnů.

Podle dat StatCounteru za měsíc duben kraluje statistikám nejpoužívanějších internetových prohlížečů Chrome – má podíl 56,75 %. Firefoxu patří v celosvětových žebříčcích až druhá příčka (14,24 %) a třetí Internet Exploreru díky podílu 12,14 %. [celá zpráva]

Popularita operačních systémů v globálním měřítku podle společnosti StatCounter (duben 2015 - 2016)

Foto: StatCounter

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků