Hlavní obsah
Nový Firefox Foto: Mozilla

Firefox dostane nový design

Internetový prohlížeč Firefox by se měl letos v říjnu dočkat jedné z největších změn za posledních několik měsíců. Vývojáři totiž pro něj chystají zcela nový vzhled. Mimoto se chystá i několik dalších vychytávek, uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Nový Firefox Foto: Mozilla
Firefox dostane nový design

„Firefox 25 přijde s dlouho plánovanou změnou vzhledu, pro kterou se vžilo označení Australis. Plánované úpravy se nedotknou jen vzhledu jako takového, ale bude upravena i forma, jakou lze upravovat prvky prohlížeče, jako je například jeho hlavní lišta či nabídka,“ konstatoval Cvrček.

Nový Firefox

Foto: Mozilla

S novým designem přijdou uživatelé i o některé funkce, na které byli zvyklí z předchozích verzí. „Patrně bude odstraněna lišta doplňků, která je v dolní části okna, a která plní částečně funkci původního stavového řádku prohlížeče. Doplňky, které využívají tuto lištu, budou dostupné přímo z hlavní lišty prohlížeče,“ přiblížil změny Cvrček.

Aktuální generace Firefoxu

Foto: Novinky

Firefox má podle aktuální statistiky analytické skupiny StatCounteru na svém počítači nainstalováno 27,68 % Evropanů. První příčka patřila v minulém měsíci Chromu díky podílu 36,66 %. Třetí pak Internet Exploreru (22,89 %), čtvrtá Safari (8,78 %) a pátá Opeře (2,15 %).

Popularita internetových prohlížečů od dubna 2012 do dubna 2013 v Evropě.

Foto: StatCounter, Novinky

Téměř stejné pořadí měly v dubnu prohlížeče také v dubnu v rámci České republiky. První Chrome (35,79 %), následoval druhý Firefox (31,66 %), třetí příčka pak patřila Internet Exploreru (23,23 %). Ve srovnání s evropskými statistikami se v tuzemsku relativně daří také Opeře (4,46 %), která je zatím stále populárnější než Safari (3,13 %).

Popularita internetových prohlížečů od dubna 2012 do dubna 2013 v Česku.

Foto: StatCounter, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků