Hlavní obsah
Loga aplikací TikTok a WeChat. Foto: Mark Schiefelbein, ČTK/AP

Dovolte odstranit WeChat z obchodů, žádá americká vláda soud

Americké ministerstvo spravedlnosti požádalo soud, aby vládě prozatímně umožnil nařídit odstranění čínské komunikační aplikace WeChat z nabídky obchodů s aplikacemi firem Apple a Google ve Spojených státech. Informovala o tom agentura Reuters. Washington své kroky proti aplikaci WeChat zdůvodňuje obavami o národní bezpečnost.

Loga aplikací TikTok a WeChat. Foto: Mark Schiefelbein, ČTK/AP
Dovolte odstranit WeChat z obchodů, žádá americká vláda soud

Soudkyně Laurel Beelerová koncem minulého týdne vydala předběžné opatření, kterým zablokovala vládní rozhodnutí o odstranění aplikace WeChat z nabídky obchodů s aplikacemi v USA, jež mělo vstoupit v platnost 20. září. Americká vláda se proti tomuto kroku rozhodla odvolat a ministerstvo spravedlnosti nyní žádá, aby soudkyně předběžné opatření po dobu odvolacího řízení pozastavila.

Opatření soudkyně je podle ministerstva chybné a umožňuje pokračování neomezeného využívání aplikace WeChat, která „představuje hrozbu pro národní bezpečnost a zahraniční politiku Spojených států“.

Ministerstvo minulý týden rozhodlo také o stažení čínské aplikace TikTok z amerických obchodů. Platnost tohoto nařízení však byla odložena o týden díky návrhu dohody mezi čínskou firmou ByteDance, majitelem TikToku, a americkými společnostmi Oracle a Walmart o operacích ohledně aplikace v USA.

Jak funguje TikTok

TikTok je nejpopulárnější především mezi mladistvými, kteří jej podle některých statistik používají již častěji než Facebook. Mezi uživateli této čínské sociální sítě nalezneme ale pochopitelně i starší ročníky.

Princip této online služby je velmi jednoduchý, staví na velmi krátkých videích, která se přehrávají postupně za sebou. Je to stejné, jako kdybyste si prohlíželi příspěvky na Facebooku a obrazovka se rolovala sama na další a další posty.

Místo textu ale na TikToku hrají prim videa, krátké nahrávky s délkou od tří do 60 sekund. A právě takto krátká délka je podle všeho receptem na úspěch, neboť v USA dokonce již čínská sociální síť překonala i Snapchat a Instagram.

Přestože prim hrají krátká videa, celá řada uživatelů je schopna trávit na TikToku klidně i několik hodin denně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků