Hlavní obsah

Výrobce antivirových a bezpečnostních programů Symantec uvedl počátkem října na český trh produkty Norton Internet Security 2008 a Norton AntiVirus 2008. Firma oba systémy rozšířila tak, aby uživatelům poskytly ochranu před novými online hrozbami, včetně skrytých útoků.

Antivirus od Symantecu vkročil do Česka

Podle zástupců firmy nové programy chrání PC před útočníky a počítačovými viry lépe než dřívější, na druhou stranu rovněž zpomalují běh počítače v menší míře než jejich předchozí verze. Například bezpečnostní aplikace Norton Internet Security 2008 má zatěžovat systémovou paměť počítače o 69 % méně, než je průměr v odvětví.

"Zákazníci od nás každý rok oprávněně čekají pokrok v oblasti bezpečnosti," řekl Vladimír Špička, manažer Symantecu. "Letos jim však nabízíme nejen nové možnosti zabezpečení počítače, ale také výrazné zvýšení jeho výkonu."

Chrání také zranitelný IE

Novinkami v produktech Norton 2008 jsou zejména Browser Defender, který chrání počítač před stahováním souborů bez vědomí uživatele a dalšími hrozbami, které pracují se zranitelnými místy v prohlížeči Internet Explorer. Browser Defender se snaží zabezpečit PC před útoky maskovaných kódů ActiveX, JavaScript a VBScript, které se specificky zaměřují na webový prohlížeč.

Další aplikací, která má zabezpečit soukromí uživatele, je program Norton Identity Safe. Uživatelům umožňuje kontrolovat předávání informací na webové servery, ukládá, šifruje hesla a jiná důvěrná data a automaticky je vyhledá na žádost uživatele.

Za zmínku stojí také funkce domácí sítě, která mapuje připojená zařízení a zobrazuje je v místní síti. Sleduje celkový stav zabezpečení dalších počítačů s nainstalovanou aplikací Norton Internet Security 2008 nebo Norton AntiVirus 2008. V aplikaci Norton Internet Security 2008 tato funkce také kontroluje stav zabezpečení bezdrátové sítě.

Symantec spoléhá na SONAR

Oba nejnovější produkty z dílny Symantecu obsahují takzvanou SONAR technologii, která počítač chrání před nebezpečnými kódy již před vytvořením definicí pro standardní zjišťování virů a spywaru. Norton Internet Security 2008 mimo to spouští úplné prověření SONARem pokaždé, když se nějaká aplikace pokusí odesílat data, dodal výrobce programu. 

Norton AntiVirus 2008 stojí v ČR 1700 korun, Norton Internet Security 2008 je o 300 korun levnější a je možné jej instalovat na tři počítače. V ceně aplikací je licence, která opravňuje uživatele k jejich jednoročnímu používání.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků