Doposud Microsoft vydával maximálně jednu velkou aktualizaci Windows ročně. Spíše však byla frekvence přinášení novinek ještě delší, balík vylepšení přinášel tento kolos klidně jen jednou za dva či tři roky.

S příchodem desítek se však situace evidentně mění. Už příští týden v úterý budou totiž uživatelé moci stahovat zdarma aktualizaci zvanou Fall Creators Update. Ta přichází pouhých pár měsíců poté, co byl vydán Creators Update – ten přinesl nové funkce letos na jaře.

Člověk bude moci začít pracovat na jednom počítači a v případě potřeby dokončit všechny úkony na úplně jiném stroji.

V obou případech se dá název přeložit jako aktualizace pro kreativce. A je to pravděpodobně nejvýstižnější pojmenování, které mohl americký softwarový gigant použít. Nové funkce totiž cílí právě na kreativní uživatele.

V případě podzimní aktualizace jsou již nyní známé některá vylepšení, která desítky dostanou. Uživatelské účty na různých zařízeních budou propojené. Takže člověk bude moci začít pracovat na jednom počítači a v případě potřeby dokončit všechny úkony na úplně jiném stroji. Zajímavě vypadá také časová osa, která dovolí uživatelům „vrátit se v čase“, aby mohli zjistit, na čem pracovali před dvěma hodinami nebo klidně i před dvěma měsíci.

Brýle pro smíšenou realitu

Nová verze desítek také připraví počítače na příchod systémů pro smíšenou realitu. Jde o speciální helmy, které vypadají jako lyžařské brýle, které však nejsou průhledné. Speciální headset je vybaven 360° kamerami, které dovedou zachytit skutečné předměty a prostor, ve kterém se uživatel nachází, a následně je zakreslit do virtuálního světa.

Uživatel je tak s pomocí smíšené reality schopen vnímat například stůl či židli, pouze tyto reálné objekty vidí vykreslené digitálně přímo v helmě. A přesně takové helmy by se měly ještě před Vánocemi objevit na pultech obchodů.

Jaká vylepšení přinesl jarní Creators Update si můžete připomenout v našem dřívějším článku. [celá zpráva]