Hned na úvod je nutné zdůraznit, že americký Microsoft již pro objevené chyby vydal mimořádné bezpečnostní záplaty. Uživatelé se tedy mohou relativně snadno bránit.

Celá řada uživatelů instalaci aktualizací podceňuje, a tak se počet nezáplatovaných strojů relativně snadno může vyšplhat až na několik miliónů. Právě takové stroje – tedy ty, které nemají nainstalované aktualizace – dávají jejich majitelé všanc počítačovým pirátům.

Převezmou kontrolu nad systémem

Chyby jsou obsaženy především v operačním sytému Windows Server 2008. Ten, jak už samotný název napovídá, je určen především pro serverové stanice. Na pozoru by se nicméně měli mít také uživatelé klasických počítačů – bezpečnostní trhliny totiž obsahuje i rozhraní NET Framework. A to se běžně používá také v desktopových verzích systému od amerického počítačového gigantu, například i v nejnovějších desítkách.

Všechny chyby mají nálepku kritické. To zjednodušeně znamená, že kvůli chybě mohou počítačoví piráti propašovat do napadeného systému prakticky libovolný škodlivý kód. Snadno tak mohou klidně i převzít kontrolu nad celým počítačem.

S instalací aktualizací by tak uživatelé neměli v žádném případě otálet. K dispozici jsou prostřednictvím služby Windows Update, která je nedílnou součástí operačního systému Windows.

Lidé, kteří využívají automatické aktualizace, se nemusí o nic starat.