Nový Firefox se vyznačuje velice jednoduchým designem, který byl podřízen dotykovému ovládání. S jeho nasazením se totiž počítá nejen u klasických stolních počítačů a notebooků, ale i tabletů.

Ikona Firefoxu (Nightly) v nabídce Start ve Windows 8

Ikona Firefoxu (Nightly) v nabídce Start ve Windows 8

FOTO: Imgur

I přes jednoduchý design ale nebude prohlížeči s logem ohnivé lišky chybět nic, na co jsou uživatelé zvyklí z klasické desktopové verze. K dispozici tak budou záložky, historie i správce stahování. Samozřejmě nebude chybět ani možnost otevírat několik oken najednou.

Prohlížeč se vyznačuje velice jednoduchým designem uzpůsobeným na pohodlné dotykové ovládání

Prohlížeč se vyznačuje velice jednoduchým designem uzpůsobeným na pohodlné dotykové ovládání.

FOTO: Imgur

Orientace Firefoxu na počítače s dotykovým ovládáním je vcelku logická, neboť na ně sázejí i výrobci elektroniky. Například už nyní je na trhu možné vybírat z více než 50 různých typů notebooků s úhlopříčkami od 11 do 15 palců. [celá zpráva]

K dispozici jsou jak cenově příznivé stroje s pomalými procesory Intel Atom nebo nVidia Tegra, tak i nadupané herní mašiny se čtyřjádrovými čipy Intel Core i7 a samostatnými grafickými kartami.

Otevírat půjde i několik záložek najednou

Otevírat půjde i několik záložek najednou.

FOTO: Imgur

Stahovat testovací verzi nového Firefoxu s dotykovým rozhraním pro Windows 8 je možné ze stránek Mozilly (zde). Finální varianta by měla být uvolněna v nadcházejících týdnech.

Správce stahování

Správce stahování

FOTO: Imgur