„Asi nejčastěji diskutovanou a nejvíce očekávanou novinkou je výrazná redukce problémů s pamětí u rozšíření. Není asi překvapivá informace, že kvalita rozšíření je různá. Lze narazit na rozšíření velmi slušně napsaná, ale i na ta, která dokážou nepřímo nadělat slušnou paseku,“ uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

„Týká se to zejména rozšíření třetích stran, která nejsou dostupná skrze oficiální katalog rozšíření Doplňky Mozilly, kde je každá jejich aktualizace kontrolována a lze tak zamítnout zveřejnění nejednoho problematického doplňku. Bohužel, u rozšíření mimo katalog lze tak maximálně doplněk zablokovat, což je však řešení až pro situaci, kdy se projeví problémy u uživatelů,“ konstatoval Cvrček.

Novinka čeká také na webové vývojáře. „Responzivní design je nástroj, pomocí kterého si lze snadno vyzkoušet vzhled navrženého webu v různých rozlišeních přímo uvnitř okna prohlížeče,“ doplnil Cvrček.

Stahovat Firefox 15 je možné na těchto internetových stránkách.

Nejpoužívanějším prohlížečem v Česku už není Firefox

Internetový prohlížeč Firefox se v posledních letech těšil v České republice velké popularitě. Od konce roku 2008 byl nejpoužívanějším tuzemským prohlížečem s téměř 50% podílem. Ten se ale začal neustále snižovat už koncem loňského roku. A nyní jej dokonce z trůnu sesadil konkurenční Chrome.

Popularita internetových prohlížečů v České republice (červenec 2011 - 2012)

Popularita internetových prohlížečů v České republice (červenec 2011 - 2012)

FOTO: StatCounter

Podle posledních statistik analytické skupiny StatCounter měl Chrome v červenci 32,61% podíl, zatímco Firefox na svém počítači používalo pouze 32,45 % Čechů. Ještě v červnu přitom statistikám kraloval Firefox (33,85 %) a Chrome byl až na druhém místě (29,28 %). [celá zpráva]