Hlavní obsah
Samsung Galaxy S6 (po stranách) a Galaxy S6 edge (uprostřed) Foto: archív výrobce

Zájem o první mobil s displejem na třech stranách je obrovský

Již od poloviny dubna se prodávají nové top smartphony společnosti Samsung – modely Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Především druhá zmiňovaná novinka, která je prvním mobilem s displejem na třech stranách, prý trhá v zájmu zákazníků rekordy. Uvedla to agentura Bloomberg.

Samsung Galaxy S6 (po stranách) a Galaxy S6 edge (uprostřed) Foto: archív výrobce
Zájem o první mobil s displejem na třech stranách je obrovský

Přesná prodejní čísla zatím výrobce nezveřejnil. Podle agentury Bloomberg je ale zájem a zahnutý displej tak vysoký, že jihokorejský elektronický gigant musel otevřít novou výrobní linku, aby zájem zákazníků ukojil.

Jediným markantním rozdílem mezi standardní šestkou a verzí edge je právě zakřivení displeje. První zmiňovaný model má rovnou dotykovou plochu s úhlopříčkou 5,1 palce a rozlišením 2560 x 1440 pixelů.

Samsung Galaxy S6 edge

Foto: archív výrobce

Stejné parametry má i verze edge, displej u ní ale plynule přechází z přední části na bočnice – rozdílný je tedy logicky i vzhled. Pracovní tempo obou telefonů udává osmijádrový čip, jehož čtyři jádra pracují na frekvenci 2,1 GHz a další čtyři na 1,5 GHz. K dispozici jsou 3 GB operační paměti typu LPDDR4.

Ve výbavě obou telefonů nechybí ani čtečka otisků prstů, zabudovaná v domovském tlačítku. Samozřejmostí jsou také rychlé datové přenosy LTE kat. 6, které nabízejí teoretickou rychlost až 300/50 Mbps.

Výrobcem doporučená prodejní cena pro základní verzi Galaxy S6 činí 19 799 Kč, pro Galaxy S6 edge pak byla stanovena na 23 799 Kč. Samozřejmě čím větší kapacita úložného prostoru, tím cena roste. [celá zpráva]

Samsung Galaxy S6

Foto: archív výrobce

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků