Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Vodafone: Spolupráce T-Mobilu a Telefóniky neprospěje trhu

Společnosti Telefónica a T-Mobile minulý týden oznámily, že od příštího roku by mohly kompletně sdílet své mobilní sítě. Spolupráce dvou největších tuzemských operátorů se ale nelíbí třetímu hráči na českém trhu - Vodafonu.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Vodafone: Spolupráce T-Mobilu a Telefóniky neprospěje trhu

“Věříme, že výhradní spolupráce dvou nejsilnějších hráčů neprospěje soutěži na trhu,“ řekla Muriel Antonová, generální ředitelka české pobočky Vodafonu.

Ještě minulý měsíc se přitom spekulovalo o tom, že dohodu by měl s Telefónikou uzavřít právě Vodafone. To ale minulý týden dementoval mluvčí O2 Hany Farghali: „Aktuálně jednáme jen s T-Mobilem."

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zatím vyčkává. Na dotaz Novinek předseda ÚOHS Petr Rafaj uvedl, že smlouva mezi Telefónikou a T-Mobilem totiž zatím nebyla podepsána.

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se k věci vyjádří, až bude mít smlouvu k dispozici a bude tedy moci posoudit její potenciální kladné i negativní dopady na hospodářskou soutěž,“ řekl Rafaj.

Spolupráce u 3G sítí již funguje

Cílem připravované dohody mezi T-Mobilem a Telefónikou je podle obou operátorů „dosažení vyšší efektivity při provozu stávajících sítí v oblasti 2G a 3G technologií a úspor využitelných pro jejich další rozvoj“.

„Se společností T-Mobile sdílíme část mobilní infrastruktury třetí generace již více než dva roky a díky této spolupráci nabízíme zákazníkům O2 lepší pokrytí a vyšší kvalitu služeb. Na základě této zkušenosti, stejně jako zkušeností v jiných zemích, se domníváme, že sdílení je klíčové pro budování sítí té nejvyšší kvality,“ uvedl Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

„Uvažujeme o zachování osvědčeného modelu geografického rozdělení území České republiky na dvě části, v nichž by vždy jeden z operátorů zajišťoval provozování všech 2G a 3G vysílačů,“ uzavřel Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků