Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Vodafone po čtyřhodinovém výpadku zase funguje

S problémy s voláním, mobilním internetem i televizí se od čtvrtečního odpoledne potýkali někteří zákazníci Vodafonu. Podle operátora byly jeho služby plně obnovené po osmnácté hodině. Příčiny problémmů operátor zatím nesdělil.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Vodafone po čtyřhodinovém výpadku zase funguje

„Mohu potvrdit, že někteří zákazníci mohou mít problémy s daty nebo voláním,“ řekl Právu před čtvrtou hodinou odpoledne mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec.

Jaké byly příčiny výpadku, operátor neuvedl. „Podrobnosti zjišťujeme a analyzovat vše budeme zpětně," doplnila později Kateřina Šantorová z tiskového oddělení firmy.

Lidé nesmyslně volají 112

Firma zákazníkům na facebooku doporučila, že pokud bude třeba volat na tísňové číslo, mají vyndat sim kartu, pak vytočit číslo 112, který pokryje jiný operátor, který bude právě v dosahu. Mnoho lidí to ale pochopilo jako návod, jak se dobrat řešení výpadku a toto číslo volali.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka pak upozornil, že linka 112 je určena jen pro případy bezprostředního ohrožení života či majetku. "Někteří lidé nám teď volají na linku 112, abychom vyřešili jejich problém s výpadkem sítě," řekl ČTK. Podobné hovory pak podle něj blokují linku pro skutečná tísňová volání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků