Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Rick Wilking, Reuters

Většina Čechů si vystačí se 3 GB mobilních dat

Zhruba 87 procent zákazníků tuzemských mobilních operátorů si vystačí s objemem mobilních dat do 3 GB za měsíc. Neomezený datový tarif, který všichni operátoři letos nabídli, většinou nepotřebují. Vyplývá to z údajů srovnávacího portálu Ušetřeno.cz od více než 55 000 návštěvníků.

Ilustrační foto Foto: Rick Wilking, Reuters
Většina Čechů si vystačí se 3 GB mobilních dat

Nejméně žádaná jsou mobilní data o velikosti 5 a více GB měsíčně, o která má zájem 13 % uživatelů, naopak s méně než 1,5 GB měsíčně podle statistik serveru vystačí 43 % lidí.

Podle všech tří operátorů je o nové neomezené tarify zájem. Z nových zákazníků si je volí čtvrtina až polovina z nich. Například u T-Mobilu má 27 % nově objednaných rezidentních tarifů neomezená data.

Velký zájem? Ani náhodou…

„Při pohledu na celkový počet jejich zákazníků hovořit o velkém zájmu určitě nemůžeme. Mnoho klientů totiž po logické úvaze musí dojít k názoru, že neomezená data vlastně nevyčerpá. Na vině je samozřejmě nepříznivá cena tarifů, různé kličky a omezení, ale také přetrvávající zvyk využívat veřejné Wi-Fi sítě. A zákazníci prozatím nechtějí platit vysokou cenu za komfort,“ uvedl specialista na telekomunikace z Ušetřeno.cz Lukáš Kaňok.

Zákazníci nejvíce poptávají kombinaci služeb zahrnující neomezené volání, neomezené SMS a 1,5 až 3 GB dat měsíčně. Konkrétně takový balíček žádá čtvrtina návštěvníků portálu. Všichni tři operátoři jej v určité podobě ve svých nabídkách mají, a sice T-Mobile za základní cenu 525 Kč, O2 se pak nejvíce blíží tarifem za 499 Kč, ale nabízí 1 GB dat. Vodafone má v nabídce tarif za 599 Kč, který obsahuje 2 GB dat.

Druhá, zákazníky nejčastěji žádaná kombinace služeb obsahuje 100 minut, 100 SMS a maximálně 500 MB dat měsíčně. Takový balíček hledá 14 % zákazníků. Žádný ze tří operátorů však podle portálu podobný produkt nenabízí. Neomezená data operátoři s různými podmínkami nabízí od zhruba 1100 Kč měsíčně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků