Hlavní obsah

T-Mobile kvůli zahraničním překupníkům zdraží iPhone

Mobilní operátor T-Mobile se rozhodl kvůli nájezdům zahraničních překupníků zvýšit nedotovanou cenu telefonu iPhone o 3000 korun na 14 999 Kč. Cena telefonu v Twist sadě se zvýší na 15 149 Kč. Ostatní operátoři podle dostupných informací cenu zatím zvyšovat nehodlají a zůstávají na zhruba 12 000 Kč.

T-Mobile kvůli zahraničním překupníkům zdraží iPhone

"V posledních dnech se setkáváme s extrémním zájmem zahraničních překupníků o iPhone 3G. Tato skupina se zaměřuje na nedotované přístroje, které skupuje ve velkých množstvích a patrně vyváží na trhy, kde přístroj dosud není dostupný," uvedla Kemrová.

Co nabízí Apple iPhone 3G

Mobil iPhone je snad nejdiskutovanějším telefonem světa. Novinka s dodatkem 3G přidala podporu rychlých bezdrátových 3G sítí. Ty zatím využijete pouze v Praze a Brně (ne se všemi českými operátory). Nový iPhone je ze strany výrobce neustále obohacovaný o nové funkce. Fanda moderních technologií jistě ocení integrovanou GPS navigaci a zachovaný výborný přehrávač multimédií.

Apple iPhone 3G. Zdroj: Archiv:. foto: Apple

 

Podle šéfredaktora odborného serveru Mobil.cz Jana Matury jsou ceny iPhonu v Česku nastavené relativně nízko. V zahraničí stojí dotovaný i nedotovaný telefon většinou více a na mnoha trzích, jako je Rusko nebo Čína, není dostupný vůbec nebo ho nelze pořídit bez smlouvy s operátorem.

"Je tedy pravděpodobné, že iPhone z ČR bude pro překupníky zajímavé zboží. Ovšem tento problém lze jistě řešit jinak, než ho zdražit," podotkl. T-Mobile chce podle mluvčí uspokojit zájem českých zákazníků, a proto se rozhodla zvýšit cenu a zároveň prodávat každému zákazníkovi jen jeden nedotovaný přístroj.

 

"Dotované ceny se nemění, stále platí, že si zákazník může iPhone 3G u T-Mobile pořídit už za jednu Kč," dodala mluvčí Kemrová. Konkurence kvůli spekulativním nákupům pouze omezuje počet kusů prodávaných jednomu zákazníkovi. U O2 si zájemce může koupit jeden nedotovaný telefon, u Vodafonu pět přístrojů.

"Zaregistrovali jsme snahy spekulantů přeprodávat v Česku zakoupené iPhony v zahraničí. Počet iPhonů, které může zákazník zakoupit, jsme proto omezili na maximálně pět kusů. Zvažujeme další ochranné kroky včetně zvýšení ceny nedotovaného přístroje," řekl mluvčí Vodafonu Filip Hrubý.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků