Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Carlos Barria, Reuters

Smartphony letos netáhnou. Zlom má nastat příští rok

Celosvětový trh s chytrými telefony by měl v letošním roce utrpět další pokles, napřesrok by se však měl vrátit k růstu. Předpověděla to výzkumná společnost IDC. Upozornila, že za poklesem trhu se smartphony stojí především Čína.

Ilustrační foto Foto: Carlos Barria, Reuters
Smartphony letos netáhnou. Zlom má nastat příští rok

Celosvětové dodávky chytrých telefonů se letos podle IDC sníží o 0,2 procenta na 1,462 miliardy přístrojů po loňském poklesu o 0,3 procenta. V příštím roce by se však měly začít znovu zvyšovat a v roce 2022 by měly dosáhnout 1,654 miliardy přístrojů.

IDC rovněž předpověděla, že průměrná prodejní cena chytrých telefonů se letos na rozdíl od objemu dodávek zvýší. "Průměrná prodejní cena dosáhne 345 dolarů (zhruba 7625 Kč). Stoupne o 10,3 procenta z 313 dolarů v roce 2017," uvedl analytik IDC Anthony Scarsella.

V Číně se loni trh s chytrými telefony z hlediska objemu dodávek propadl o téměř pět procent. Letos IDC počítá v Číně s dalším poklesem, a to o více než sedm procent. Napřesrok by se pak měl pokles čínského trhu zastavit. Společnost IDC upozornila, že Čína se navzdory loňskému poklesu podílí na světovém trhu s chytrými telefony zhruba 30 procenty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků